Sokol Rosice nad Labem

Sokol Rosice nad Labem

Cesta do minulosti

Cesta do minulosti III: 1946 - obrázek

Cesta do minulosti III: 1946 - obrázek

V tomto roce slavil oddíl čtyřicetileté výročí trvání. Za předsedu byl znovu zvolen František Vlasák a v jarní části mužstvo dohnalo ztrátu z první poloviny soutěže.Zatímco v první polovině nasbíralo 7 bodů, v druhé bodů 13 ( dvoubodový systém ) a prohrálo jen dvakrát, v Čáslavi a Čívicích.Oslavy výročí byly zahájeny III. ročníkem žákovského turnaje - "Memoriálu Zdeňka Šulce", ve kterém z dvaceti účastníků zvítězil SK Slavoj Pardubice ( býv. Loko Pardubice ). Na oslavy bylo pozváno mužstvo AFK Svítkov, které podlehlo 3:0, staré gardy se rozešly smírně 2:2. Na válkou postižené kraje zaslal SK Rosice 3 100 K. Hráč Josef Livora II přestoupil do Slavie Liberec ( dnešní Slovan Liberec ! ).

Cesta do minulosti II: 1945 - obrázek

Cesta do minulosti II: 1945 - obrázek

Jeden z nejtěžších roků v historii rosické kopané byl rok 1945. Vzhledem k tomu, že místní hřiště obsadilo německé vojsko, nebylo ani kde sehrát utkání. Ke konci druhé světové války navíc nacisté odvlekli zakladetele rosického fotbalového oddílu Josefa Skalu do koncentračního tábora v Terezíně, kde " po bestiálním zacházení ze stran německých vrahů", zemřel. V době, kdy se celý svět potýkal s následky válčení, klub posílal příspěvky na obnovu do různých obcí, např. do Holic, Broumova aj. Ke konci podzimní sezony kráčelo v I.B třídě rosické mužstvo od debaklu k debaklu a potýkalo se s nedostatkem hráčů, proto na vlastní žádost jim byly poslední dva zápasy první poloviny soutežě se Sezemicemi a Čívicemi kontumovány.

Cesta do minulosti I: 1944 - obrázek

Cesta do minulosti I: 1944 - obrázek

Od nové sezony by jsme Vám chtěli pravidelně přinést okénko do historie rosické kopané. Začneme v roce 1944. V této těžké době, kdy po celém světě zuřila druhá světová válka, byla činnost oddílu v první polovině roku snad až neuvěřitelná. Na rosickém hřišti se konal Memoriál Zdeňka Šulce žáků za účasti 18 mužstev ze širokého okolí, mužstvo jezdilo na dvoudenní zájezdy. Až od srpna, kdy kolem létaly spojenecké bombardéry činnost klubu upadla až do konce druhé světové války.

7. Sezemice
 15
8. Kameničky
 14
9. Rosice n. L.
 13
10. Zámrsk
 12
11. Řečany n. L.
 11
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one