Příprava: Dvě rosické výhry ve dvou dnech - obrázek

V pořadí páté a šesté vítězství v zimní přípravě získali rosičtí fotbalisté. V pátek večer nejprve zdolali čtvrtý tým pardubického okresního přeboru z Opatovic nad Labem 3:2. Rosičtí od 8. minuty prohrávali, ale do poločasu vyrovnali a pět minut po pauze se dostali do vedení. Opatovice dokázaly ještě srovnat krok, ale vítězný gól vstřelil v 62. minutě M. Peterka.

V sobotu zajížděly Rosice do Slatiňan na hřiště desátého celku I. A třídy. S několika vynucenými změnami v sestavě oproti pátečnímu duelu dosáhli svěřenci Jiřího Zackla na další výhru. V každém poločase vstřelili jednu branku, brankář Frinta navíc chytil penaltu.

Poslední prověrka před startem jarní části I. B třídy je naplánována na neděli 20. března, kdy od 14 hodin nastoupí Rosice v Řečanech. Místo utkání může být ještě upřesněno.
Další program: Středeční trénink a dvojice zápasů - obrázek

Po návratu ze soustředění budou fotbalisté Rosic nad Labem pokračovat v přípravě na jarní část I. B  třídy. Ve středu 9. 3. od 17 hodin je na programu trénink v Rosicích. Druhou polovinu týdne vyplní dva přípravné zápasy - v pátek Opatovice a v sobotu Slatiňany.

Přípravné zápasy:
Pátek 11.3. v 19.00:  Rosice - Opatovice (hř. UMT Ohrazenice)
Sobota 12.3. ve 14.30:  Slatiňany - Rosice (hř. Slatiňany)

Po výhře nad Přeloučí následuje soustředění - obrázek

Čtvrté vítězství v zimní přípravě vybojovali svěřenci kouče Jiřího Zackla, když porazili Přelouč 2:0. Jako první se ve večerním utkání v ohrazenickém areálu prosadil v deváté minutě Münzberger, druhý gól přidal v poslední desetiminutovce Záveský. Proti třetímu celku I. A třídy vychytal první čisté konto v přípravě brankář Frinta.

Rosické hráče nyní čeká od středy do neděle zimní soustředění ve Stráži pod Ralskem. Další utkání je na programu v pátek 11. března proti Opatovicím (v 19 hodin, hř. UMT Ohrazenice).
Rosice přehrály těsným rozdílem Moravany - obrázek

Fotbalisté Rosic nad Labem se opět vrátili na vítěznou notu, když ve čtvrtém přípravném utkání zdolali Moravany 2:1. V souboji s jedenáctým týmem I. A třídy Pardubického kraje padaly góly až ve druhém poločase. Rosice poslal do vedení M. Peterka, poté Moravany vyrovnaly, ale pět minut před koncem zajistil rosické vítězství Mráz.

K dalšímu zápasu nastoupí Rosice opět na ohrazenické umělce v neděli 27. února, kdy je do 18 hodin prověří FK Přelouč.
První nezdolanou překážkou se staly Kratonohy - obrázek

Ve třetím přípravném utkání si Rosice připsaly první prohru. Na ohrazenické umělce nestačili hráči Rosic na devátý tým Královéhradeckého krajského přebou Sokol Kratonohy. Jako první se po půlhodině hry gólově prosadil M. Peterka, ale hosté bleskově vyrovnali. Po změně stran přidaly Kratonohy v rozmezí tří minut další dvě branky a v 67. minutě završil Hamák hattrick.

Další zápas odehrají Rosice v sobotu 19. února od 18 hodin, kdy bude jejich soupeřem na stejném hřišti Sokol Moravany.
Druhá výhra v přípravě, Rosice si poradily se Srchem - obrázek

Ve druhém přípravném utkání nastoupily Rosice proti Titanicu Srch, který je po polovině sezony na šestnáctém místě v krajském přeboru. Rosičtí nastoupili proti minulému utkání jen s jednou změnou v sestavě, kde R. Peterka zastoupil Pavla. V první půli otevřel skóre L. Rousek, po změně stran zvyšovali M. Peterka a Koukal. Na konečných 3:1 korigoval za Srch Víšek.
Za týden Rosice čeká další soupeř, tentokrát devátý tým Královéhradeckého krajského přeboru - Sokol Kratonohy. Hraje se v neděli 13. února od 16 hodin, opět na UMT Ohrazenice.
Rosice v prvním duelu zdolaly pardubický dorost - obrázek

První přípravný zápas mají za sebou hráči Rosic nad Labem. Na umělé trávě v ohrazenickém areálu porazili starší dorost B FK Pardubice 4:2. Po první půli vedli dorostenci 2:1, ale po změně stran se třikrát prosadili již jen Rosičtí. Příští týden Rosice nastoupí proti účastníkovi krajského přeboru ze Srchu, zápas se hraje v sobotu 5. února již od 9:00 hodin.

FOTOGALERIE
V neděli začíná série přípravných zápasů - obrázek

K prvnímu přípravnému utkání v tomto zimním období nastoupí fotbalisté Rosic nad Labem v neděli 30. ledna. Od 10 hodin bude jejich soupeřem starší dorost B FK Pardubice, zápas se hraje na umělé trávě v ohrazenickém areálu.

FK Pardubice starší dorost B - Sokol Rosice nad Labem
Neděle 30. ledna, 10:00, hřiště UMT Ohrazenice.
Halový turnaj: O vítězi finále rozhodly pokutové kopy - obrázek

Rosičtí fotbalisté vybojovali na přeloučském halovém turnaji SUMO cup druhé místo. V konkurenci celkem osmi mužstev na turnaji ani jednou neprohráli, až ve finále odešli poraženi po penaltovém rozstřelu. V závěrečném utkání remizovaly Rosice po základní hrací době s týmem Řečan 1:1, ale na penalty byl úspěšnější soupeř. V základní skupině Rosice zdolaly Kolesa a Přelovice shodně 2:1, zápas proti Bítovanům skončil nerozhodně 1:1. V semifinále pak Rosičtí přehráli domácí výběr Přelouče v poměru 3:1.
Rosice se představí na turnaji v Přelouči - obrázek

Úvod zimní přípravy zpestří rosickým fotbalistům turnaj v hale. Rosický tým se v sobotu 8. ledna představí na turnaji SUMO cup v přeloučské sportovní hale v ulici Za Fontánou. Jednodenního klání se zúčastní osm týmů, které budou rozděleny do dvou základních skupin. Ve skupině B jsou s Rosicemi dále Bítovany, Kolesa a Přelovice.