Rosice nad Labem - V sobotu od 17 hodin sehrají rosičtí fotbalisté další mistrovské utkání I. B třídy. Po minulé prohře s Rozhovicemi se opět představí doma, tentokrát bude jejich soupeřem FK Proseč.

Domácí hráči jsou po pátém kole na čtvrté pozici s deseti body. Proseč se před týdnem dočkala první výhry a v tabulce je zatím dvanáctá se ziskem čtyř bodů.

Sokol Rosice nad Labem - FK Proseč, sobota 13. září od 17 hodin, hřiště Rosice nad Labem. Zápas bude řídit tato trojice rozhodčích: Kočí - Volný, Pagáč.

Rosice nad Labem - V šestém kole I. B třídy Rosice přivítaly Proseč. Zápas se jim však nevydařil a podruhé v řadě v domácím prostředí prohrály.

Domácí začali aktivně a již v 7. minutě se po spolupráci s Koukalem prosadil Hamerský. V 18. vyrazil Rouskovu hlavičku gólman Lédl a velkou šanci spálil i Rogovik, jenž při pokusu o přehození brankáře přestřelil i branku. Ve druhé půli si příležitosti vytvářeli především hosté. V 60. minutě vyrovnal Spilka a deset minut před koncem rozhodl o výhře Proseče přesně umístěnou střelou Jaroslav Marek.

V neděli na horkou půdu do Prosetína ! - obrázek

Již tuto neděli změří rosičtí fotbalisté své síly s Prosetínem.

Fotbalisté z Železných hor jsou v I. B třídě nováčkem. V dramatickém závěru okresního přeboru Chrudimska dokázali v loňském ročníku postoupit do krajské soutěže. Prosetín má v kádru hned několik kvalitních a zkušených fotbalistů, většina z nich prošla sousední Skutčí. K oporám určitě patří střední záložník Roman Vodvárka ( Hlinsko, Stolany, Skuteč ), v útoku jeho bratr František (FK Pardubice, Stolany), obranu dirigují bratři Roman a Martin Hamanové, nad jejich startem však visí otazník. Nelze zapomenout ani na kanonýra Jaroslava Peřinu.

V posledních dvou utkáních dokázal Prosetín zvítězit ( 0:1 v Hlinsku a 2:0 s Kameničkami ). Dokáže to i potřetí a udrží si domácí neporazitelnost ? Přijeďte se podívat do Prosetína.

Utkání začíná 21.9.2008 od 17.00 na fotbalovém hřišti v Prosetíně.

Kouč Krupička : Surovost na Frintu ! - obrázek

Radek Teplý, trenér SK Prosetín: „Máme velké problémy se stabilizací kádru, přesto jsme třikrát v řadě zvítězili. Dnes šlo o remízový zápas, který jsme v 92. minutě rozhodli ve svůj prospěch. Soupeř byl kvalitní a na tutovky asi o jednu vyhrál, ale štěstí stálo při nás. Kdybych měl vyzdvihnout jednotlivce, asi bych potřeboval půl stránky, proto děkuji všem hráčům za toto velecenné vítězství a smekám před nimi.“

Václav Krupička, trenér Rosic: „ Podali jsme o sto procent lepší výkon než v posledním utkání, ovšem vůbec nám nepřálo štěstí. V první půli jsme dvakrát orazítkovali tyč, ve druhé nám soupeř surově zranil gólmana a vše vyvrcholilo v nastavení. Domácí, když zjistili, že na zemi s námi prohrávají, začali hrát vzduchem. No a my neubránili pouze jedinou standardku. Bohužel ta měla smrtící účinky. Chválím Pozdníka, Urbánka, Zelinku a Bekavce.“

Z bouřlivého prostředí bez bodu ! - obrázek

Prosetín - Rosice 1:0 ( 0.0 )

Rosičtí fotbalisté byli celý první poločas lepším na place, ale nejdříve ve 30. minutě střílel Bekavec do tyče, o dvě minuty později po krásné akci na jeden dotek Zelinka mířil opačnou falší těsně vedle Havlovy branky a pět minut před poločasem zblízka Bekavec a záhy po něm Rousek trefili pouze domácího brankáře.

Do druhé půle měl lepší vstup domácí celek, ale Marcel Vít přestřelil z 5 metrů branku. V 60. minutě zazvonila tyč za Havlem podruhé, Rouskovu jedovku domácí brankář jen sledoval. O deset minut později domácí hráč hrubě "zajel" do rosického brankáře Frinty, který tak musel nuceně střídat ! Čtvrt hodiny před koncem Hamerský trefil tyč prosetínské branky potřetí a tak přišel trest. V 94. minutě hosté neuhlídali jednu standartní situaci a kapitán domácích Marcel Vít vystřelil domácím tři body.