Hráč utkání Rosice n./L. - FC Hlinsko B: JIŘÍ FRINTA - obrázek

V tradiční anketě o Nejlepšího hráče posledního domácího utkání byl proti rezervě Hlinska, Vámi fanoušky, zvolen brankář Jiří Frinta s 22 hlasy. O dva hlasy méně dostal Aleš Pavel, 12 hlasů dostal střelec Josef Koukal.

Další pořadí: 4.Hamerský ( 11 ), 5. Stehno, Skokan ( Oba 6 ), 7. Pozdník, Rössler, Wohlhöfner, Zelinka ( všichni 5 ).

Jiří Frinta Krajským borcem minulého víkendu !!! - obrázek

Rosický brankář zvítězil v anketě Pardubického deníku o Krajského borce kola. Gratulujeme a přejeme hodně čistých kont v rosickém dresu.

Pořadí: 1.Frinta ( Rosice n.L.), 2. Poříz ( Přelouč ), 3. Kavka ( Tesla B ), 4. M.Pecháček ( St. Hradiště ), 5. Puhlovský ( Paramo ), 6.Heřmánek, Váša ( Přelouč ), Horyna ( Srch ), Rychtera ( Libišany ), 10. Klement ( Srch ), Budínský ( Valy )

Skončí v derby rosická série bez výhry ?  - obrázek

Skončí v derby rosická série bez výhry ? - obrázek

S cílem ukončit sérii pěti utkání bez výhry pojedou v neděli rosičtí fotbalisté do Rozhovic. Soupeřem jim ale bude mužstvo, které osm zápasů v řadě neprohrálo a v nich vstřelilo 19 branek !!! Utkání má nádech derby, vždyť první známé utkání se hrálo již v roce 1946, na domácím hřišti tehdy byl úspěšný rosický sportovní klub a zvítězil 4:3. Za stejný výsledek by se jistě rosičtí fotbalisté a jejich příznivci nezlobili. Jenže kouče stále trápí veliká marodka. Určitě nenastoupí kapitán Pozdník a Zackl, zdravotní potíže má stále Pavel, Hamerský. Naopak disciplinární komise "odpustila" Izerovi jeden zápas a v Rozhovicích může nastoupit, alespoň na střídání by měl být připraven Fikejs. Domácí se budou muset obejít bez nejlepšího střelce soutěže Z. Koppa, který již působí v Chrrudimi. Derby SK Rozhovice - Sokol Rosice n.L. se hraje v neděli 26.4. od 17.00

Proti posílené hlinecké rezervě nakonec nastoupili Hamerský s Pavlem,ale výsledkem byla jen remíza za kterou můžu být rosičtí fotbalisté rádi. Prvních dvacet minut se odehrálo na polovině domácích, v 17.minutě zkušený Popelka vyslal za obranu Bonaventuru, ale Frinta byl u míče dřív.Snahu hostů ale na chviličku zkrotil Koukal, který po vyvezení míče Pavlem přes celé hřiště otevřel skóre utkání a vstřelil první jarní branku Rosic - 1:0.Tentýž hráč v 35.minutě z otočky prověřil hostujícího brankáře. Za dvě minuty ovšem bylo srovnáno hostujícím Šulcem. V 54.minutě po vzdušném souboji Koukal - Jindřichovský se míč dostal ke Skokanovi, ale ten pálil těsně vedle. Půlhodiny před konncem nejlepší hráč hostí Popelka vyslal Bonaventuru, ale tváří v tvář byl úspěšnější Frinta. O chvíli později se Boguaj ocitl úplně sám v celém velkém vápně ( !!!! ), ale Frinta zázračně zakročil !!!! 71.minuta a Bonaventura běžel prakticky od půlky sám na brankáře, ovšem v rozhodující chvíli se mu míč zamotal pod nohama. Hlinsko jen potrdilo svou střeleckou nemohounost, domácí Rosice zase jarní trápění !

FOTOGALERIE

V sobotu přijede do Rosic hlinecká rezerva - obrázek

V sobotu 18.dubna přivítají Rosice nad Labem mužstvo FC Hlinsko B. Obrovské starosti se složením jedenáctky má domácí lodivod Václav Krupička. Ze zdravotních důvodů mu budou chybět Pavel, Hamerský, Zackl, Metelka, Bekavec, pravděpodobně Mejtský a distnacovaný Izera... !!! A to je polovina základní sestavy. Domácí fotbalisté tak budou muset honbu za mistrovskými body, jejichž chuť nepoznali již čtyři zápasy za sebou především přes bojovnost a srdíčko.Hrající trenér hlinecké rezervy Jan Bříza má podobné starosti. Jeho tým bojuje o záchranu v soutěži a také moc neboduje. Ze tří zápasů v jarní části posbíralo Hlinsko dva body za remízy venku, naposledy sehrálo vynikající utkání v Rozhovicích, kde mu chyběla střelecká produktivita.Probudí se ze zimního spánku rosičtí fotbalisté nebo juniorka FC Hlinsko ? Přijďte se podívat v sobotu 18.4.2009 v 17 hodin na hřiště v Rosicích nad Labem.

Disciplinární komise: "Dva zápasy nepodmíněně pro Izeru !!! " - obrázek

Ve čtvrtek 16.dubna zasedla disciplinární komise PKFS, aby projednala mj. vyloučení Jana Izery. A rosický záložník si za urážku pomezního rozhodčího z utkání v Kameničkách dva zápasy nezahraje. Ještě hůře dopadl František Vodvárka z Prosetína, který za vyloučení ve Slatiňanech bude stát tři zápasy a jeho první utkání po trestu bude právě proti Rosicím. Brankář Proseče Lédl také stihne utkání proti Rosicím, za hraní rukou mimo vápno dostal podmíněný zápasový trest. František Rais, který byl v Kameničkách vykázán z rosické střídačky byl potrestán důtkou.

Hráč utkání Rosice - Přelouč: Aleš Pavel - obrázek

Hráčem utkání podle hlasování na webu Sokola Rosice nad Labem se stal Aleš Pavel ( na snímku ).Na druhém místě se umístil Tomáš Stehno, na třetím Zdeněk Skokan. Další pořadí: Antonín Rössler, Josef Pozdník, Josef Koukal.
Izerovo brzké vyloučení a těžký direkt. - obrázek

V 16. kole zavítali rosičtí fotbalisté na hřiště FK Kameničky. Rosice začaly aktivněji a kdyby po dvaceti minutách vedli o tři branky nikdo by se nemohl divit. Pak ale přišlo hloupé vyloučení Izery a otěže zápasu vzali do svých rukou domácí hráči. V poslední minutě prvního poločasu je navíc poslal do vedení M. Perko. Dlouhé balony na hrotu hostí nikoho nenacházely a dvacet minut před koncem opět M. Perko po održané střele zvýšil na 2:0. Čtvrt hodiny před koncem odstoupil zraněný kapitán Pozdník a po špatné domluvě zaskakujícího stopera Malého s brankářem Frintou padl třetí gól do rosické sítě. V závěru mohl alespoň dalekonosnou střelou snížit Stehno, ale domácí brankář míč vytěsnil na roh.

FOTOGALERIE

Přijdou v Kameničkách první jarní body ?  - obrázek

Přijdou v Kameničkách první jarní body ? - obrázek

Poprvé na jaře bodovat - to je cíl, který si klade mužstvo Václava Krupičky pro zápas v Kameničkách. Mužstvu se vytratila lehkost z podzimní části a nemůže najít střelce. Naopak Kameničky na jaře ještě neprohrály, v sobotu jim podlehla rezerva Hlinska, ve středeční dohrávce se v Rozhovicích body dělily. Rosice by měly přijet kompletní, chybět bude jen zraněný brankář Martin Svoboda. Lehké zdravotní problémy mají Pavel s Pozdníkem, na neděli ale budou fit. Utkání mezi devátými Kameničkami ( 19 bodů ) a šestými Rosicemi ( 23 bodů ) začíná v neděli 12.4. od 16.30 hodin v Kameničkách.

Krupička: "Chybí nám střelec ! " - obrázek

Václav Krupička, trenér Rosic: „Stejně jako ve Slatiňanech se potvrdilo, že nám chybí střelec. Z naší hry se vytratila lehkost a kvalita, která nás zdobila na podzim. Není nikdo, kdo by režíroval naší hru. Do sestavy se sice vrátil pozdník, ovšem ten hraje se sebezapřením. Přelouč hrála dobře organizovaně, naše akce končily před velkým vápnem, bez finální přihrávky. Po první půli jsme sice mohli prohrávat více než 0:2, nicméně kdybychom proměnili penaltu mohlo být soupeři ještě horko. Jenže stejně jako hosté jsme výhodu pokutového kopu nevyužili.“