Sokol Rosice nad Labem

Sokol Rosice nad Labem

V.Krupička: " Naše výsledky byly dílem vynikající obrany"

V.Krupička: " Naše výsledky byly dílem vynikající obrany" - obrázek

V.Krupička: " Naše výsledky byly dílem vynikající obrany" - obrázek

Zdeněk Zamastil, zdroj: http://pardubicky.denik.cz

 Fotbalová I. B třída: Rosice se na jaře bodově zlepšily, o čtvrtou příčku přišly jen zásluhou horšího skóre ze vzájemných zápasů s Jelením.

Nejzkušenější účastník I. B třídy z Pardubicka zkrátka nikdy nemůže mít před sezonou malé cíle. Minimálně umístění v horní polovině je takřka nutností. Sokolové z Rosic své fanoušky nezklamali a v konečném pořadí obsadili solidní pátou příčku. Odcházející trenér Václav Krupička tak dostal dárek na rozloučenou, ze kterého měl radost.

Po podzimní části však moc důvodu k úsměvů neměl. Rosice figurovaly na sedmém místě a k sestupovým příčkám měly blíž než k postupové. Pak však platilo: jaro dobré, všechno dobré...

„Jarní část bylo z naší strany bodově vydařenější. Naschvál říkám bodově, protože herně to skřípalo podobně jako na podzim. Rozdíl byl jen v tom, že jsme vyhrávali domácí zápasy. Mohlo to být ještě lepší, ovšem venku jsme nedokázali uspět v zápasech, kdy jsme byli domácím minimálně vyrovnaným soupeřem,“ všiml si Krupička.

V podzimním hodnocení si rosický kouč postěžoval na morálku s tím, že Rosice nevystupují jako kolektiv. „To se na jaře úplně změnilo. Byli jsme více soudržnější, ovšem vždy je to tím, že když se daří, fotbal vás více baví. Mančaft byl opravdu živější, kluci na trávníku spolu více spolupracovali. Důležité bylo, že jsme se chytili hned v úvodním zápase jara. Vítr do plachet nám rovněž foukla domácí výhra nad favorizovanou Přeloučí, v utkání, kdy jsme rozhodně nebyli lepším týmem,“ poznamenal Václav Krupička.

Pohled do jarního zrcadla je pro rosické fotbalisty vskutku příjemný ještě kvůli jedné věci. Tým inkasoval pouze jedenáct branek, což bylo skoro o polovinu méně než v podzimní epoše.

„Zlepšení naší defenzívy byl jednoznačně základní kámen úspěchu. Famózní formu nabral gólman Frinta. Ve více než polovině zápasech nás podržel, Nebojím se říct, výrazně podržel. Vůbec ona celá obrana podávala daleko stabilnější výkony, a to i v případě, když vypadl jeden dva z jejich základních členů. Dá se také říci, že obrana dělala naše výsledky,“ má jasno teď už bývalý rosický lodivod.

Poslední větou Krupička ťukl na palčivý problém rosického fotbalu v minulé sezoně. Tím bylo střílení branek. Především na podzim se na každou jeho ovečky neuvěřitelně nadřely.

„Tuším, že kromě Bítovan jsme nedali více než tři góly. Vyhrávali jsme na 1:0, 2:1. Získali jsme o šest bodů více než na podzim. Opakuji vyhrané zápasy jsme urvali obranou,“ říká Krupička.

Jak již bylo naznačeno Rosice hodně výher vydřely. A bylo jim jedno jestli hrají s prvním či posledním. Navíc se jim v zápasech až tak nedařilo, zejména domácích.

„Co si pamatuji, dělo se tak ve druhých poločasech. To jsme skutečně vypadávali z rytmu a nechali hrát soupeře. Určitě to bylo zapříčiněno také úzkým kádrem. Některým hráčům už chyběly síly a já měl třeba pouze jednoho na střídání. Musel jsem čekat do toho nejzaššího okamžiku, abych vystřídal. V tomto ohledu jsem měl kliku. Kromě štěstí nám pomáhaly také zkušenosti a vůle po vítězství. Ta nám na podzim chyběla,“ srovnává kouč.
Rosický kádr byl sice zkušený, ovšem méně početný. Při zpětném pohledu na sestavy z jednotlivých zápasů lze zjistit, že téměř ani v jednom nebyla totožná.

„Při nedostatku hráčů jsem musel neustále prohazovat kluky na jednotlivých postech. Rosice ale mají výhodu v tom, že na to jsou správné typy fotbalistů. Útočník může zahrát v obraně, naopak bek na hrotu. Rovněž všichni záložníci jsou variabilní. V našem kádru by se snad nenašel jediný hráč, který by si v minulé sezoně nevyzkoušel jiný post, než obvykle hrává. Vesměs naše očekávání naplnili,“ uvedl Krupička.

O vyrovnanosti hráčů Rosic svědčí i fakt, že dlouho nebyl v jejich středu střelecký lídr. Až v poslední třetině soutěže bral odpovědnost na svá bedra Koukal.

„Prakticky celou sezonu jsem hledal sehranou útočnou dvojici. Těch pokusů snad bylo dvacet. Našel jsem jí až ve druhé polovině jara, kdy jsem dal k sobě Koukala se Skokanem. Nahoře jsme konečně udrželi balon, takže obrana nebyla tak přetížená. Z tohoto dua šel strach i po střelecké stránce,“ podotkl kouč, pro kterého to byla již druhá rosická štace.

Rosice vždy naháněly hrůzu svým protivníkům spíše útočným fotbalem, jenže zranění, pracovní povinnosti a další absence je donutily více myslet na obranu.

„Tento jev signalizovala už minulá sezona, kdy jsme rovněž měli pouze jednoho klasického hroťáka, kterým byl Koukal. Hodně jsme si slibovali od příchodu Remeše. To je přesně prototyp útočníka, kterého jsme potřebovali. Rychlý, důrazný hráč a pohotový střelec. Bohužel odcestoval na vojenskou misi do Afganistánu,“ posteskl si dodatečně Krupička.

Rosice – nepřátelé remíz... Takový slogan by mohl platit po sezoně. Ze šestadvaceti zápasů si rozdělily body se soupeřem pouze ve dvou případech.

Taktika či náhoda?

„Spíše to druhé. Je pravda, že při tříbodovém systému jsou dvě remízy horší než jedna výhra a jedna prohra. Ale žádná speciální taktika třeba útočit za nerozhodného stavu ordinována nebyla. Těch nerozhodných výsledků jsme mohli klidně zaznamenat více, a to z obou stran. Ať už jsme dotáhli zápas do vítězného konce nebo naopak na body nedosáhli.

SOKOL ROSICE NAD LABEM

Celkem:

5. místo – 44 b. (37:30) Podzim:
7. místo – 19 b. (20:19)
Jaro:
5. místo – 25 b. (17:11) Doma:
5. místo – 28 b. (18:13)
Venku:
6. místo – 16 b. (19:17) Střelci:
9 – Koukal, 8 – Záveský, 7 – Wohlhöfner, 3 – Pozdník, Skokan, 2 – Pavel, M. Ujec, 1 – Pokorný, Stehno, Urbánek

22.07.2010 20:00:54
fotbalrosice
7. Sezemice
 15
8. Kameničky
 14
9. Rosice n. L.
 13
10. Zámrsk
 12
11. Řečany n. L.
 11
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one