V duelu s Prosetínem se opakoval jarní výsledek

V duelu s Prosetínem se opakoval jarní výsledek - obrázek

V úvodním kole nového ročníku I. B třídy fotbalisté Rosic nad Labem přivítali Prosetín, třetí tým loňské sezony. Podobně jako ve vzájemném jarním utkání padly dvě branky. Hosté šli jako první do vedení, ale rosické vyrovnání zařídil Záveský.

V neděli 21. srpna nastoupí Rosice v Hlinsku proti místnímu rezervnímu týmu. Hraje se dopoledne v 10:15.

Sokol Rosice nad Labem – SK Sokol Prosetín  1:1 (0:0)

Problém s obsazením brankářského postu vyřešili domácí stejně jako v posledním kole uplynulé sezony, a tak branku hájil hráč z pole P. Zelinka. Z letních posil se v základní sestavě představili J. Zelinka a Pešek, kteří nastoupili na pozicích krajních obránců. V první půli se ke slovu dostávaly oba týmy, ale žádné vyložené šance si nevypracovaly. Snad v té nejnadějnější přihrál ve 33. minutě Záruba M. Peterkovi, jenž střílel jen do brankáře Šmahela.

Obě branky padly až ve druhé půli. V 72. minutě vysunul Polívka ideálně R. Vodvárku, který sám před gólmanem nedal Zelinkovi šanci – 0:1. O tři minuty později zakončoval akci domácích D. Rousek střelou nad branku. V 80. minutě se podařilo domácím hráčům vybojovat míč na útočné polovině a Záveský zakončil střelou mezi Šmahelovy nohy – 1:1. V předposlední minutě pak centr J. Zelinky našel hlavu Rösslera, jenž poslal míč do tyče.

Fakta – branky: 80. Záveský - 72. R. Vodvárka. Rozhodčí: Čad. ŽK 2:0. Diváků: 120.

Sestavy - Rosice: P. Zelinka – J. Zelinka, Pozdník, Záruba, Pešek – D. Rousek, Záveský, Rogovik, Rössler – M. Peterka (65. Koukal), Mráz (84. Pavel).
Prosetín: Šmahel – Šikl, Vít, Polívka, Haman – Pavliš, Pokorný, F. Šafránek, A. Šafránek – R. Vodvárka, Ročňák (60. Remeš).

Jiří Zackl, trenér Rosic: „Do zápasu jsme nastoupili bez gólmana, protože Frinta si odpykává trest a Svoboda si kvůli poruše autobusu musel nedobrovolně prodloužit dovolenou. Myslím, že P. Zelinka je dokázal dobře zastoupit. Hra se postupně vyvíjela, pár šancí si vytvořila obě mužstva. Do druhé půle jsme chtěli zatlačit soupeře, ale naopak Prosetín překvapil nás. Vyplynulo z toho zaváhání v naší obraně, které hosté potrestali. Poté jsme udělali rošádu, když se Záveský vysunul do útoku a Záruba do zálohy. Podařilo se nám vyrovnat a minutu před koncem ještě po centru J. Zelinky hlavičkoval Rössler do tyče. Chválím celý tým, ze kterého vynikli brankář Zelinka, Pešek a Rogovik. Hráči bojovali i za zraněného Urbánka, jenž leží v nemocnici.“