Rosice přivezly z Prachovic první jarní výhru

Rosice přívezly z Prachovic první jarní výhru - obrázek

V osmnáctém kole I. B třídy se rosičtí fotbalisté radovali z prvního vítězství v jarní části. Na hřišti Prachovic vstřelili tři branky a vyhráli 3:1. Rozhodující branky padly až po osmdesáti minutách hry.

V sobotu 30. dubna od 17 hodin nastoupí Rosice v domácím prostředí proti rezervě Holic.

SK Holcim Prachovice - Sokol Rosice nad Labem  1:3 (1:1)

Rosickou sérii bez vstřelené branky ukončil po 201 minutách Mráz, jenž ve 4. minutě využil přihrávku z pravé strany a překonal domácího brankáře – 0:1. Domácí bleskově zareagovali a v 8. minutě vyrovnali. To se po závaru ve vápně dostal k míči po předchozím zákroku Frinty  Budínský a z dorážky se nemýlil – 1:1. Ve 23. minutě mohl opět skórovat Mráz, ale jeho střela zamířila vedle. Po půlhodině hry zakombinovali domácí, na konci jejich akce pálil Budínský z otočky jen do boční sítě. V závěru první půle ještě zahrozil M. Peterka, ale jeho střela byla sražena domácím obráncem a z následného pokusu trefil pouze gólmana.

Do druhého poločasu nastoupil Ž. Rogovik a krátce po přestávce musel pro zranění odstoupit Münzberger, kterého nahradil Koukal. V 54. rozehrál Záveský trestný kop, následně M. Peterka našel Urbánka, jenž hlavou poslal míč do břevna. V dalším průběhu zápasu střílel Záveský nad branku a přízemní střelu M. Peterky vyrazil brankář Prachovic. Rozhodující okamžiky zápasu přišly v poslední desetiminutovce. V 80. minutě vyslal Koukal Zárubu, jenž si v úniku poradil, poslal míč téměř do opuštěné branky a radoval se z první vstřelené branky v rosickém dresu – 1:2. V 86. minutě pak po Koukalově příhře napřáhl Záveský a jeho střela se zastavila až za zády Jandáčka – 1:3.

Fakta – branky: 8. Budinský - 4. Mráz, 80. Záruba, 86. Záveský. Rozhodčí: Starý. ŽK: 2:4. Diváků: 80.

Sestavy - Rosice: Frinta – Urbánek, Pozdník, Záruba, Rössler – Münzberger (53. Koukal), Záveský, Zelinka (46. Ž. Rogovik), D. Rousek (77. Pavel) – M. Peterka, Mráz.

Ohlasy po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Do zápasu jsme vstoupili aktivně, vstřelili jsme první gól, ale následně jsme po ztrátě koncentrace hned inkasovali. Potom jsme se začali trápit. Tlačili jsme se dopředu, přehrávali jsme soupeře, ale chyběla nějaká finální přihrávka. Z několika šancí jsme mohli skórovat. Prosadili jsme se až v osmdesáté minutě, kdy jsme využili chybu domácího brankáře, který vybíhal dopředu. Potom domácí otevřeli hru a přidali jsme třetí gól. Zápas hodnotím kladně, byla vidět chuť po vítězství, ale opět jsme se nevyvarovali zbytečných chyb při rozehrávce a finální přihrávce. Navíc chválím Pozdníka a Koukala, jehož příchod na hřiště nám pomohl.“