Rosice nestačily v derby na FK Pardubice C

Rosice nestačily v derby na FK Pardubice C - obrázek

V sedmnáctém kole I. B třídy potvrdil FK Pardubice C v derby na hřišti čtvrtých Rosic své druhé místo v tabulce a po podzimní vzájemné remíze si odvezl všechny body. Hosté vstřelili v každém poločase jednu branku a vyhráli 0:2.

V příštím kole se Rosice představí na hřišti Prachovic. Hraje se v sobotu 23. dubna od 17 hodin.

FOTOGALERIE

Sokol Rosice nad Labem – FK Pardubice C  0:2 (0:1)

Před utkáním vedení rosického oddílu poblahopřálo dlouholetému sekretáři Antonínu Vlasákovi k jeho sedmdesátým narozeninám. Do kádru domácích se vrátil útočník Remeš, jemuž bylo prodlouženo hostování právě z FK Pardubice. Branky však stříleli pouze útočníci hostů, po jedné brance si připsali Jeřábek a Vágner. Nepříjemnost potkala hosty těsně před koncem prvního poločasu, kdy musel vystřídat zraněný středopolař F. Ryba, ale ani této absence domácí hráči nevyužili. Svěřenci rosického kouče Jiřího Zackla nedali gól ve druhém utkání po sobě. Rosická série bez vstřelené branky se natáhla na 198 minut, naposledy se trefil Koukal proti Prosetínu.

V 6. minutě přihrál Záveský Koukalovi, ale jeho střela byla sražena na roh. Na druhé straně se v pokutovém území prosadil ve 12. minutě osamocený Jeřábek, jenž využil přihrávku od V. Zavřela a otevřel skóre utkání – 0:1. Ve 29. minutě mohl zvýšit Vágner, ale Frinta jeho pokus zneškodnil. Hostující útočník se prosadil až po necelé hodině hry, kdy využil ideální pas od Dvořáka, domácím selhala ofsajdová past a Vágner podél domácího gólmana přidal druhý gól hostů – 0:2. V 64. minutě se po trestném kopu dostal ke střele R. Peterka, ale Žák byl připraven. Deset minut před koncem pak Kršákovi scházelo jen málo k úspěšnému zakončení před bránou domácích. V 83. mohl alespoň snížit Remeš, který postupoval na Žáka, ale jeho střelu gólman Celtiku vyrazil.

Fakta – branky: 12. Jeřábek, 57. Vágner. Rozhodčí: Ziegler. ŽK: 4:3. Diváků: 160.

Sestavy - Rosice: Frinta – Zelinka, Urbánek, R. Peterka, Rössler – Münzberger (75. Ž. Rogovik), Záveský, Koukal (66. Remeš), D. Rousek – M. Peterka, Mráz (85. Polanecký).
FK Pardubice C: Žák – Novotný, Komárek, Pospíšil, Pešek – Dvořák (82. Tměj), F. Ryba (42. Beran), V. Zavřel, Chovanec – Jeřábek, Vágner (72. Kršák).

Ohlasy po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Do zápasu jsme vstoupili jinak, než jsme si představovali. Opět jsme ztráceli spoustu míčů ve středu hřiště. Další problém je v zakončování, protože jsme na jaře vstřelili jen dvě branky. Pokud nezačneme dávat góly, tak nemůžeme vyhrávat. Chybí více střelby na bránu a dobíhání sražených nebo odhlavičkovaných míčů. U prvního obdrženého gólu jsme nechali příliš volného prostoru soupeři s míčem, již dříve mohlo dojít k přerušení hry. U druhého gólu se nám zapomněl záložník při vybíhání obranné linie a vystavení soupeře do ofsajdu. Z našeho týmu chválím stopera R. Peterku.“