Rosice - Holice B: Poslední střela rozhodla

Rosice - Holice B: Poslední střela rozhodla - obrázek

Fotbalisté Rosic nad Labem vyhráli poprvé v jarní části i na domácím hřišti. V devatenáctém dějství I. B třídy zdolali rezervu Holic 2:1. Hosté se ve druhé půli dostali do vedení, ale Rosičtí dokázali skóre otočit, když vítězný gól vstřelil v závěrečné minutě Matěj Peterka.

V dalším kole čeká rosické hráče zápas v Ronově nad Doubravou, kde se hraje v neděli 8. května od 17 hodin.

FOTOGALERIE

Sokol Rosice nad Labem – SK Holice B  2:1 (0:0)

V záložní řadě domácích nastoupil Radek Horyna, který již dříve v Rosicích působil a nyní po téměř pěti letech opět oblékl v mistrovském utkání rosický dres. První poločas mnoho vážných příležitostí nenabídl. V 18. minutě hlavičkoval Münzberger po rohu Záveského těsně vedle. Ve 29. minutě střílel z dálky T. Jedlička, ale Frinta vyrazil míč na roh.

Druhou půli zahájili Rosičtí s Koukalem na hřišti a s pozměněným rozestavením. V 55. minutě se opět po rohu dostal k hlavičce Pozdník, jenž orazítkoval tyč. V 66. minutě brankář Frinta nezkrotil dostatečně míč po centru z pravé strany a Louženský pohodlně dorážel – 0:1. V 74. minutě zatáhl míč M. Peterka, nahrával před bránu, kde Záruba ve skluzu na míč nedosáhl. O dvě minuty později pak centroval z levé strany Horyna a míč překvapivě zapadl až za Krátkého do branky – 1:1. V 86. ještě unikl holický Havelka, jeho zakončení však skončilo mimo tři tyče. Minutu před koncem mohli domácí rozhodnout, ale Koukal hlavičkoval do tyče a z dorážky ho napodobil střelou i Záruba. Rozuzlení přinesla až poslední střela zápasu, kdy se uvolnil na hranici pokutového území M. Peterka a prostřelil holického gólmana – 2:1.

Fakta – branky: 76. Horyna, 90. M. Peterka – 66. Louženský. Rozhodčí: Cápay. ŽK: 2:1. Diváků: 150.

Sestavy - Rosice: Frinta – Urbánek, Pozdník, Rössler – Münzberger, Horyna, Ž. Rogovik (46. Koukal), Záruba – M. Peterka, Záveský, Mráz (59. D. Rousek).
Holice B: Krátký – D. Valenta, Strnad, Ručka, Flachs – Louženský (80. Uhlíř), Udržal, T. Jedlička, Hrubý – J. Valenta (88. Sochůrek), Havelka.

Ohlasy po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Zápas jsme zahájili v rozestavení se třemi útočníky. V první půli se hrálo z jedné strany na druhou, náznaky šancí byly k vidění na obou stranách. Do druhého poločasu jsme sestavu přeházeli, zatlačili jsme Holice a měli jsme převahu v držení míče. Hosté se dostali do vedení po naší chybě, my jsme za deset minut srovnali šťastným gólem po centru Horyny. V závěru se po našem tlaku uvolnil M. Peterka a rozhodl o naší výhře. Ještě před tím jsme dvakrát trefili tyč. Za výkon pochválím navíc oba střelce – Horynu a M. Peterku.“