První vítězství: Rosice - Holice B 4:0

První vítězství: Rosice - Holice B 4:0 - obrázek

Ve třetím dějství I. B třídy se fotbalisté Rosic nad Labem dočkali první výhry v sezoně. Na domácím hřišti si poradili s holickou rezervou, kterou porazili 4:0. V prvním poločase se trefil D. Rousek, další tři branky přidali Rosičtí v poslední třetině utkání.

V dalším kole čeká rosické hráče zápas v Kameničkách, který začíná v neděli 4. září od 17 hodin.

Sokol Rosice nad Labem – SK Holice B  4:0 (1:0)

Ve 14. minutě zahrozil ze své oblíbené disciplíny hostující Starý, ale jeho pokus z trestného kopu jen orazítkoval břevno. Ve 21. minutě odcentroval z levé strany Rössler, Zárubova hlavička byl zblokována, z dorážky pak poslal míč do sítě D. Rousek – 1:0. Ve zbytku první půle ještě o sobě dali vědět Holičtí, ale volej v podání Macků a střelu Udržala zneškodnil Frinta. Po hodině hry se po akci P. Zelinky a Koukala dostal míč k M. Peterkovi, jenž zvýšil na 2:0. O deset minut později pak získal míč P. Zelinka a přihrál Koukalovi, který přesnou trefou rozvlnil síť potřetí – 3:0. Další příležitosti domácích zůstaly nevyužity. Až v 86. minutě se po dalším protiútoku prezentoval přesnou střelou Záveský – 4:0.

Fakta – branky: 21. D. Rousek, 61. M. Peterka, 70. Koukal, 86. Záveský. Rozhodčí: J. Řehák. ŽK 2:1. Diváků: 90.

Sestavy - Rosice: Frinta – J. Zelinka, Pozdník, P. Zelinka – D. Rousek (60. Mráz), Rogovik, Pešek, Rössler – Záveský, M. Peterka (74. Buchal), Záruba (46. Koukal).
Holice B: Krátký – Flachs, Tošovský, Zběhlík, Zeman – Macků, Udržal, Chvála, Šolta (64. Valenta) – Uhlíř, Starý.

Jiří Zackl, trenér Rosic: „Do utkání jsme nastoupili se třemi útočníky a po dvaceti minutách jsme se ujali vedení. Začátek se nám vydařil, později jsme však rozestavení ještě pozměnili. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že hosté budou muset hrát a snažit se o vyrovnání. Myslím, že jsme byli pohyblivější a konečně jsme se chytili střelecky, i když jsme spoustu šancí ve druhé půli ještě zahodili. Zaslouženě jsme vyhráli, což se potvrdilo v poslední třetině utkání. Z našeho týmu vynikli Frinta, Pozdník, Rogovik a D. Rousek.“