Sokol Rosice nad Labem

Sokol Rosice nad Labem

Po podzimní části převládá zklamání

Po podzimní části převládá zklamání - obrázek

Po podzimní části převládá zklamání - obrázek

Autor: Zdeněk Zamastil - Pardubický deník

Rosičtí fotbalisté zatím uzavírají horní polovinu tabulky I. B třídy, před sezonou však mělo vedení vyšší ambice .

Zdejší Sokol patří k nejzkušenějším týmům hrající krajské soutěže. V I. B třídě měl patřit k favoritům, ovšem ke spokojenosti mají funkcionáři daleko. Rovněž trenér Václav Krupička byl po skončení podzimu hodně rozpačitý.

Domácí štědrost

Sedmé místo je na tak renomovaný klub, rozuměj na krajské úrovni, málo. Rosice v letošní vyrovnané soutěži získaly devatenáct bodů, což je staví až na sedmé místo.
„Převládá zklamání. Před sezonou jsme měli představu pohybovat se v tabulce výše. O lepší postavení jsme se připravili v domácích zápasech,“ má jasno Krupička.
Skutečně... Doma ze šesti zápasů nastřádaly Rosice jen deset bodů, a to za tři výhry a jednu remízu.
„Je to pro mě trochu záhada. Před vlastním publikem nám chybí rozvaha a klid. To se projevuje na koncovce. Šancí jsme si vytvořili nespočet, ale dali jsme jen osm gólů, z toho v posledním utkání tři. Když se tak na ten počet vstřelených branek dívám, tak ještě můžeme být rádi za tolik bodů. Na druhou stranu nemohu opomenout fakt, že k některým zápasům jsme měli přistupovat daleko zodpovědněji,“ říká Krupička.
Za to v cizím prostředí, to byla jiná káva. Tři výhry katapultovaly Rosice na čtvrté místo ve venkovní tabulce.

Nehráli jsme pod takovým psychickým tlakem jako doma a uvolněné výkony byly odměněny body. Už nás nemůže zaskočit ani prostředí na Chrudimsku. Dokonce mám pocit, že hráči tam jsou disciplinovanější, připravenější. Možná mají větší obavy z verdiktů rozhodčích,“ přemítá Václav Krupička.

Tucet bodů v řadě

Bodová proměnlivost byla u Rosic stejná jako u aprílového počasí. V prvních šesti kolech šest bodů, pak dvanáctibodová šňůra v řadě a v posledních třech dějstvích pouhý bod.
„Je pravda, že jsme do soutěže vstoupili špatně. Od toho se odvíjela první polovina podzimu. Nervozita se nám lepila na kopačky a vše zlomila až vydřená výhra nad hlineckou rezervou. Hodně nám pomohl příchod matadora Milana Ujce, který vyztužil záložní řadu a do mužstva přinesl zkušenosti,“ uvedl kouč.
Vrcholem čtyřkolové spanilé jízdy byla drtivá výhra v Kameničkách, kde se jen tak často nevyhrává.
„Tam jsme podali nejlepší výkon podzimu. Už v předchozím venkovním utkání jsme zaskočili do té doby doma neporažené Mikulovice. Škoda, že nás v rozletu zastavilo neodehrané kolo, kdy jsme mohli přeskočit Jelení a vyhoupnout se na třetí příčku,“ zalitoval Krupička.

Rozpaky na závěr

V závěru podzimu se ale vše vrátilo do vyjetých kolejích. Zmar dokonala domácí remíza s nováčkem. Pro Bítovany to byl paradoxně první a poslední bod z cizího prostředí.
„Nejdříve jsme odehráli dost nešťastný zápas v Rozhovicích. Po tomto utkání jako by se zase vytratila soudržnost mančaftu. V dohrávce se na nás Jelení perfektně připravilo a o derniéře se mi ani nechce mluvit. Vedení 3:1 by se proti takovému soupeři pouštět nemělo,“ ví moc dobře rosický trenér.

Problémy v útoku

Po podzimní části nabyl nezávislý pozorovatel rosického mužstva jednoho dojmu. Když hráče fotbal baví, tak dokážou produkovat vynikající fotbal. V opačném případě předvádějí vlažné výkony. Na to doplácejí v pasážích, kdy se láme chléb utkání.
„To ale není první sezonu. Připadá mi jakoby rosičtí fotbalisté měli trochu pohodlnou náturu. Neřekl bych, že netouží po vítězství, ovšem hlavně ať to nestojí moc sil,“ nešetřil kritikou Krupička.
Dalším problémem rosického týmu je ten, že při vypadnutí klíčového hráče se jeho místo v sestavě těžko zaceluje. Nepomáhalo ani šibovaní s jednotlivými hráči na různých postech.

„Nemáme takový kádr, že bychom mohli každého absentujícího hráče bez problémů nahradit. Navíc naše mužstvo je už poněkud přestárlé. Chybí nám zástupci mladé generace a jejich dravost. Starosti obřího rázu jsme měli v útoku. Tam jsme vyzkoušeli snad všechny. Před sezonou jsme sehnali přesný typ hroťáka, jaký jsme potřebovali. Bohužel se Remeš hned v úvodu zranil a jeho důraz ve vápně nám hodně chyběl,“ dodává Krupička.

20.02.2013 23:40:42
fotbalrosice
7. Sezemice
 15
8. Kameničky
 14
9. Rosice n. L.
 13
10. Zámrsk
 12
11. Řečany n. L.
 11
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one