Jarní premiéra: Rosice doháněly ztrátu, získaly bod

Jarní premiéra: Rosice doháněly ztrátu, získaly bod - obrázek

Čtrnáctým kolem odstartovala jarní část I. B třídy. Rosice v domácím prostředí remizovaly se Zámrskem 1:1. Stejný výsledek se zrodil i v podzimním utkání na hřišti Zámrsku, kde domácí zachraňovali v závěru bod. Nyní se situace obrátila, posílený Zámrsk šel jako první do vedení. Rosicím se podařilo vyrovnat osm minut před koncem trefou Dominika Rouska.
Hned v dalším kole nastoupí Rosice opět na domácím hřišti, v sobotu 2. dubna od 16:30 bude jejich soupeřem Prosetín.

Sokol Rosice nad Labem – SK Zámrsk  1:1 (0:0)

V první půli se mnoho vyložených šancí nezrodilo. Hosté měli nejblíže k brance ve 20. minutě, kdy po závaru získal míč R. Peterka a přízemní střelou orazítkoval tyč. Ve 44. poslal domácí Koukal míč do vápna, ale Münzbergerova střela cíl minula. V 53. rozehrál hostující Krejza trestný kop a Hausner lehce usměrnil míč hlavou do sítě – 0:1. Blízko k vyrovnání měl v 65. minutě M. Peterka, ale po Mrázově přihrávce trefil jen gólmana. Na druhé straně zase vyrážel Frinta Bálkův nebezpečný pokus. Osm minut před koncem pak rozehráli Záveský se Zelinkou roh, následný centr prodloužil Urbánek a D. Rousek v malém vápně dopravil míč do branky – 1:1. O dvě minuty později ještě hosté podruhé trefili tyč Frintovy branky, nerozhodný stav se však již nezměnil.

Fakta - branky: 82. D. Rousek – 53. Hausner. Rozhodčí: Felkl. ŽK: 3:3. Diváků: 150.

Sestavy - Rosice: Frinta – Urbánek, Pozdník (78. Stehno), Záruba, Rössler – Mráz (67. Zelinka), Münzberger, M. Peterka, D. Rousek – Záveský, Koukal (58. Ž. Rogovik).
Zámrsk: Kovařík – Jiráský, Urbanec, Kaluža, Hausner – Matoušek, Krejza, Kostka, Fikejz (78. Csernyanszký, 90. Hermann) – Bálek, R. Peterka.

Ohlasy po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „V prvním jarním utkání se bojovalo o každý metr hřiště, místy se hrálo až přehnaně tvrdě. Moc pohledný fotbal to nebyl, nabízel hlavně spoustu osobních soubojů. Šance si postupně vytvořily obě strany, v té naší největší neuspěl Peterka, hosté zase trefovali tyč. Posílený soupeř předvedl dobrý výkon, oproti podzimnímu vzájemnému utkání šel Zámrsk o sto procent nahoru. Z našeho týmu navíc chválím Záveského a brankáře Frintu, svou úlohu zvládl při premiéře v rosickém dresu i mladý Záruba.“