Hráči Rosic přehráli Jelení a znovu naplno bodovali

Hráči Rosic přehráli Jelení a znovu naplno bodovali - obrázek

Ve 21. kole I. B třídy přijel do Rosic tým Horního Jelení, kterému chtěli domácí oplatit podzimní prohru 2:3. Na úvodní gól Pozdníka z penalty odpověděl Kaňkovský, ale poločasové vedení zajistila domácím trefa Horyny. Po změně stran potvrdil rosické vítězství třetí brankou Mráz.

V dalším kole čeká na rosické fotbalisty utkání v Kameničkách. Hraje se v neděli 22. května v 17 hodin.

FOTOGALERIE

Sokol Rosice nad Labem – AFK Horní Jelení  3:1 (2:1)

Již po pěti minutách hry byl při závaru ve vápně nedovoleně zastaven Rogovik a faul Komárka potrestal Pozdník trefou z penalty – 1:0. Hosté vyrovnali v 19. minutě, kdy se uvolnil Kaňkovský a přesnou trefou k tyči z hranice vápna obstřelil Frintu – 1:1. O čtyři minuty později zakončoval Pinkas střelou nad branku, zanedlouho skončila těsně nad břevnem i hlavička Pozdníka po centru Zelinky. Ve 35. minutě se po kombinaci mezi M. Peterkou a Remešem dostal do slibné pozice Horyna, jenž prostřelil brankáře Jozla – 2:1. Za tři minuty posílal Horyna míč z pravé strany před branku, ale nabíhajícího Remeše zastavil zákrok Jozla.
Ve druhém poločase vyložených šancí ubylo, po hodině hry střílel Kaňkovský po rohu nad branku. V 76. minutě vyrazil směrem k bráně Zelinka, jenž přihrávkou našel Mráze a ten nadvakrát dostal míč do sítě – 3:1. V 86. minutě měl ještě příležitost M. Peterka, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

Fakta – branky: 5. Pozdník z penalty, 35. Horyna, 76. Mráz – 19. Kaňkovský. Rozhodčí: Vašek. ŽK: 0:1. Diváků: 120.

Sestavy - Rosice: Frinta – Zelinka, Urbánek, Pozdník, Rössler – Ž. Rogovik, Záveský, Horyna, Mráz – Koukal (16. Remeš), M. Peterka.
Horní Jelení: Jozl – Komárek, Šubrt, Šrajer, Čermák (83. Raich) – Jehlička (83. Vosáhlo), Michálek, Pinkas, Šmejda (86. Vaněk) – Kaňkovský, Pecivál.

Ohlasy po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Do zápasu jsme vstupovali kvůli zraněním jen s dvanácti hráči a s vědomím, že na Jelení se nám v poslední době příliš nedaří. V první půli jsme dali gól z penalty, hosté vyrovnali a hrálo se „nahoru-dolů“. Deset minut před přestávkou přidal po krásné kombinaci Horyna druhý uklidňující gól. Ve druhém poločase už se hrálo hlavně mezi vápny. Čtvrt hodiny před koncem vyvezl míč Zelinka a ideálně našel Mráze, který nadvakrát překonal brankáře. Celkově jsme byli v utkání lepší a zaslouženě vyhráli. Chválím celý kolektiv, ze kterého vynikli Mráz a gólman Frinta.“