Sokol Rosice nad Labem

Sokol Rosice nad Labem

Cesta do minulosti III: 1946

Cesta do minulosti III: 1946 - obrázek

Cesta do minulosti III: 1946 - obrázek

V tomto roce slavil oddíl čtyřicetileté výročí trvání. Za předsedu byl znovu zvolen František Vlasák a v jarní části mužstvo dohnalo ztrátu z první poloviny soutěže.Zatímco v první polovině nasbíralo 7 bodů, v druhé bodů 13 ( dvoubodový systém ) a prohrálo jen dvakrát, v Čáslavi a Čívicích.Oslavy výročí byly zahájeny III. ročníkem žákovského turnaje - "Memoriálu Zdeňka Šulce", ve kterém z dvaceti účastníků zvítězil SK Slavoj Pardubice ( býv. Loko Pardubice ). Na oslavy bylo pozváno mužstvo AFK Svítkov, které podlehlo 3:0, staré gardy se rozešly smírně 2:2. Na válkou postižené kraje zaslal SK Rosice 3 100 K. Hráč Josef Livora II přestoupil do Slavie Liberec ( dnešní Slovan Liberec ! ).

" Čtyřicet let úspěšné činnosti je za námi, ale před námi je dosti těžkých úkolů, které vždy v kamarádství zdoláme". František Vlasák - předseda SK Rosice při příležitosti výročí klubu.

"Studuji historii Vašeho klubu během 40 let činnosti, v níž jste prodělali dvě světové války. Vzpomínám některých mně známých starých členů Vašeho klubu. Těší mě účast p. předsedy MNV a velkou radost mám z Vaší výchovy žactva, v níž jste první v Župě" - předseda Východočeské župy footballové Hruša při stejné příležitosti.

01.08.2010 15:42:39
fotbalrosice
7. Sezemice
 15
8. Kameničky
 14
9. Rosice n. L.
 13
10. Zámrsk
 12
11. Řečany n. L.
 11
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one