9. kolo: Rosice - Řečany 2:2

9. kolo: Rosice - Řečany 2:2 - obrázek

Rosice bodovaly ve třetím utkání v řadě, když doma remizovaly s celkem Řečan nad Labem 2:2. Hosté si v prvním poločase vytvořili dvoubrankový náskok, ale Rosičtí dokázali po změně stran vyrovnat. V rozmezí dvou minut se prosadili Slováček a Lejsek.

Příští utkání Slatiňany - Rosice se hraje v sobotu 13. října od 16 hodin.

Sokol Rosice nad Labem – SK Řečany nad Labem 2:2 (0:2)

V první velké šanci se objevil po domácí ztrátě míče Bank, ale branku přestřelil. Ve 20. minutě už byl řečanský útočník úspěšnější a prostřelil Cincibuse, jenž již nedokázal zastavit míč směřující do sítě – 0:1. Nejblíže k vyrovnání měli Rosičtí ve 38. minutě, kdy se po závaru střela Vratišovského odrazila od tyče. Nešťastný moment pro domácí přišel minutu před přestávkou, když Cincibus vyrazil střelu hostů do spoluhráče, od něhož se míč odrazil do brány – 0:2. Klíčové momenty druhé půle se odehrály po uplynutí 70. minuty. Náskok hostů mohl zvýšit M. Moravec v samostatném úniku, ale zakončil vedle. V 75. minutě nejprve snížil Slováček dalekonosnou trefou do šibenice – 1:2. A vzápětí Slováček poslal centr z levé strany do pokutového území, kde se prosadil Lejsek a dotlačil míč za záda Kaňuky – 2:2.

Fakta – branky: 75. Slováček, 76. Lejsek – 20. Bank, 44. vlastní. Rozhodčí: Vaněk. ŽK 3:1. Diváků: 80.

Sestavy - Rosice: Cincibus – Berger (69. J. Zelinka), Pozdník, Pavel, Pešek – D. Rousek, Vratišovský (46. P. Zelinka), Rogovik, L. Rousek – Slováček, Lejsek.
Řečany: Kaňuka – Matoušek, Linhart, Stoklasa, Petr Moravec – Michael Moravec, Kalina, Chára, T. Tichý – Bank, Novotný (78. Kobera).

Hodnocení utkání - Luboš Pilař, trenér Rosic: „Je to pro nás ztráta, protože doma jsme chtěli vyhrát. I když podle průběhu utkání, ve kterém jsme prohrávali 0:2, je pro nás bod přijatelný. Nedokázali jsme zopakovat výkon z minulého kola, ale tentokrát byl soupeř mnohem kvalitnější než Kameničky. Opět jsme dostali hloupé góly. Hlavně ten druhý, kdy brankář vyrazí míč do našeho hráče a už s tím nemůže nic dělat. To je prostě smůla. Pak jsme se zase dvakrát prosadili během dvou minut. Nejdřív se nádherně trefil Slováček asi z pětadvaceti metrů a potom byl Lejsek po standardce na správném místě a vyrovnal. V prvním poločase byli hosté lepší, ve druhé půli jsme zase hráli lépe my. Dá se říct, že dělba bodů je nakonec zasloužená.“