9. kolo I. B třídy: Prachovice - Rosice 1:6

9. kolo I. B třídy: Prachovice - Rosice 1:6 - obrázek

V dalším kole I. B třídy rosičtí fotbalisté navázali na výhru proti Ronovu a z Prachovic dovezli tři body po vysokém vítězství 1:6. Již během prvního poločasu si Rosice vytvořily tříbrankový náskok, na kterém se třemi vstřelenými brankami podílel Peterka, jenž během 23 minut zkompletoval hattrick. Po změně stran Rosičtí přidali další dva góly.

Vysoká výhra v Prachovicích je ideální pozvánkou na další domácí zápas Rosic proti Hornímu Jelení, který se hraje v sobotu 15. října již od 15:30.

SK Holcim Prachovice - Sokol Rosice nad Labem  1:6 (1:4)

Rosickou marodku rozšířil až do konce podzimní části brankář Frinta, a proto přišel v týdnu na hostování David Cincibus, jenž naposledy působil v Převýšově. Oba týmy se hned od úvodu vrhly do útoku. První vážnou šanci měli v 8. minutě Rosičtí, když po rohu nejprve hlavičku Záveského vyrazil Jandáček a následná střela Pozdníka skončila na tyči. V 11. minutě přihrál Mráz Peterkovi, jenž prostřelil domácího brankáře – 0:1. O pět minut později pak po dalším rohu střílel Záveský a Peterka dokázal přesně tečovat – 0:2. Domácí snížili ve 23. minutě po ztrátě míče na rosické pravé straně, kterou využil Gazdík, jenž obešel i brankáře a poslal míč do branky – 1:2. Ve 33. minutě uzavřel Peterka hattrick, když dokázal obejít domácího hráče a v zakončení se nemýlil – 1:3. Ve 41. minutě ještě skóroval Rogovik, když odražený míč v pokutovém území dotlačil za záda Jandáčka – 1:4. V 61. minutě prošel Cincibuch po pravé straně a naservíroval míč před branku Záveskému, jenž poslal míč k tyči – 1:5. O tři minuty později zahrozili domácí, ale se střelou Gazdíka i Vojáčka si brankář Cincibus poradil. Konečnou podobu skóre dal v 76. minutě Mráz, který zakončoval akci Cincibucha – 1:6.

Fakta – branky: 23. Gazdík - 11., 16. a 33. Peterka, 41. Rogovik, 61. Záveský, 76. Mráz. Rozhodčí: Felkl. ŽK 0:1. Diváků: 50.

Sestavy - Rosice: Cincibus – Cincibuch, Pozdník, Pešek, Rössler – D. Rousek, Záveský, Rogovik, Mráz – Koukal (87. M. Svoboda), Peterka.

Ohlas po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Vstup do utkání se nám vydařil, když jsme po čtvrthodině vedli 2:0. Potom jsme po chybě na naší pravé straně inkasovali, ale pokračovali jsme v naší hře. Do přestávky jsme přidali další dvě branky, když Peterka třetím gólem završil svůj hattrick. Do druhé půle jsme šli s tím, že budeme hrát obezřetně vzadu a počkáme na příležitosti, ze kterých přidáme branky. To se nám podařilo, i když jsme stejně jako domácí tým ještě spoustu šancí zahodili. Prachovice nás ničím nepřekvapily a my jsme je tentokrát předčili ve všech směrech. Chválím celý tým za přístup k utkání, navíc pak Pozdníka, Peterku a Koukala. Spolehlivě ve své premiéře zachytal Cincibus.“