8. kolo I. B třídy: Rosice - Ronov n. D. 3:1

8. kolo I. B třídy: Rosice - Ronov n. D. - obrázek

V osmém dějství I. B třídy zastavili hráči Rosic nad Labem nepříjemnou sérii tří proher v řadě. V domácím prostředí Rosice vyhrály nad Ronovem nad Doubravou 3:1. V první půli se domácí trefili dvakrát, hned v úvodu druhého poločasu přidal třetí branku Pozdník z penalty. Hosté dokázali snížit na 3:1, ale další branky již nepadly.

V sobotu 8. října nastoupí Rosice k dalšímu utkání na hřišti Prachovic. Začátek utkání je v 16 hodin.

Sokol Rosice nad Labem – SK Ronov nad Doubravou  3:1 (2:0)

Do rosické sestavy se opět vrátili kapitán Pozdník i uzdravený D. Rousek. Domácí začali aktivněji, když se k zakončení dostával zejména Peterka, ale brankář hostů si poradil s jeho trestným kopem i hlavičkou po centru Cincibucha. Ve 21. minutě střílel hostující Filka v pokutovém území těsně vedle. Domácí se dočkali ve 35. minutě, kdy na konci jejich kombinace rozběhnutý Buchal propálil T. Žítka – 1:0. Pro střelce znamenala branka premiérový zásah v rosickém dresu. O pět minut později utekl Cincibuch po pravé straně a předložil do vápna nahrávku D. Rouskovi, jenž bezpečně zvýšil na 2:0. Hned v úvodu druhého poločasu byl nedovoleně v pokutovém území zastaven Peterka a nařízenou penaltu proměnil Pozdník – 3:0. V 50. minutě mohl snížit Kadlec, ale brankář Frinta jeho střelu chytil. Až o čtyři minuty později se po nedorozumění v rozehrávce ujala přesná střela Ondráška – 3:1. V 70. minutě pak Pozdník po rohu hlavičkoval vedle a v 81. minutě vychytal Frinta v nadějné pozici J. Žítka.

Fakta – branky: 35. Buchal, 40. D. Rousek, 47. Pozdník z penalty – 54. Ondrášek. Rozhodčí: Fojtík. ŽK 2:2. Diváků: 100.

Sestavy - Rosice: Frinta – Cincibuch, Pozdník, Pešek, Rössler – D. Rousek, Záveský, Rogovik (46. Koukal), Mráz (60. J. Zelinka) – Peterka, Buchal (69. Pavel).
Ronov n. D.: T. Žítek – Opočenský, J. Kočárník (69. M. Kočárník), Ondrášek (88. Samek), Spěvák – Staněk, Filka, Kadlec, J. Žítek – Šmíd (63. Petržílka), Novák.

Jiří Zackl, trenér Rosic: „První poločas se nám vydařil a potvrdily to dvě branky v síti hostů. Nejprve se po pěkné kombinaci prosadil Buchal a o pět minut později přihrál Cincibuch ideálně Rouskovi. Hned v úvodu druhé půle zvýšil Pozdník z penalty a prakticky rozhodl. V 54. minutě jsme inkasovali po chybě a nedorozumění mezi gólmanem a obranou. Povedené zákroky vytáhl brankář Frinta, když dvakrát zasahoval proti osamoceným hráčům Ronova. Během druhého poločasu už nám nevycházelo vše podle našich představ. I přesto mohu pochválit celý tým, který prokázal větší chuť po vítězství.“