7. kolo: Rosice - Prosetín 1:1

7. kolo: Rosice - Prosetín 1:1 - obrázek

Ve třetím domácím utkání této sezony hráči Rosic remizovali s Prosetínem 1:1. Hosty poslal do vedení M. Haman již v desáté minutě, když z trestného kopu poslal míč do sítě. Rosicím se povedlo vyrovnat ve druhé půli, kdy si na roh Slováčka vyskočil Pozdník a hlavou srovnal stav utkání.

V příštím utkání se Rosičtí představí na hřišti Kameniček, kde se hraje v neděli 30. září v 16:30.

Sokol Rosice nad Labem – SK Sokol Prosetín  1:1 (0:1)

Na úvodní gól se čekalo jen do desáté minuty. To se postavil k zahrání trestného kopu kapitán hostů M. Haman a levačkou uklidil míč do sítě – 0:1. O čtyři minuty později zakončoval Vodvárka po další standardce vedle. Pak se snažili o vyrovnání Rosičtí. V 16. minutě odvrátili hosté pohromu po závaru v jejich pokutovém území, když P. Zelinka trefil jen brankáře. Ve 32. minutě postupoval sám D. Rousek z pravé strany, ale jeho střela zamířila těsně vedle. Ještě před přestávkou Lejskovu střelu vyrazil Vostradovský. Druhou půli zahájila akce Vodvárky, který našel v pokutovém území Šafránka, ale ten nezakončil přesně. Domácí se dočkali v 66. minutě, kdy Slováček zahrával rohový kop a Pozdník hlavou vyrovnal – 1:1. Další velkou šanci měli hráči Rosic v 73. minutě, ale Lejsek ani Pešek míč do sítě nedotlačili.

Fakta – branky: 66. Pozdník - 10. M. Haman. Rozhodčí: Ziegler. ŽK 3:2. Diváků: 100.

Sestavy - Rosice: Cincibus – Němeček (46. J. Zelinka), Pozdník, Pavel, Berger – D. Rousek, J. Slováček, Vratišovský (75. L. Rousek), Pešek – Lejsek, P. Zelinka (59. Rogovik).
Prosetín: Vostradovský – Černý (46. Tichý), M. Haman, Kropáček, P. Haman – J. Ročňák (66. Novotný), Šikl, Zvára, Šafránek – Remeš, Vodvárka.

Hodnocení utkání - Luboš Pilař, trenér Rosic: „Řekl bych, že v domácím prostředí jsme zatím odehráli nejlepší zápas. Inkasovali jsme jako první po přesné trefě z trestňáku, ve druhé půli vyrovnal Pozdník po rohu Slováčka. Je to pro nás spíše ztráta, protože šance jsme měli. Bohužel se opakuje neproměňování příležitostí v našem podání. Rozhodčí odpustil hostům i ruku v pokutovém území, i když to zřejmě neviděl. Musíme dávat góly ze hry, a ty jsme nedali, protože jsme málo důrazní ve vápně. Na druhou stranu byl vidět určitý posun, že kluci na hřišti odevzdali to, co by odevzdávat měli. Spokojenost s výkonem tak zastiňuje jen neúspěšná koncovka.“