7. kolo I. B třídy: Rosice - Pardubičky 1:4

7. kolo I. B třídy: Rosice - Pardubičky 1:4 - obrázek

Třetí porážku v řadě zaznamenali fotbalisté Rosic nad Labem, kteří v sedmém dějství I. B třídy nestačili na hráče Pardubiček. V městském derby, které se hrálo opět po osmi letech, podlehli Pardubičkám 1:4. V 86. minutě ještě snížil Záveský na 1:2, ale hosté v závěru přidali další dvě pojišťující branky.

Další domácí utkání hrají Rosice hned v příštím kole, kdy v sobotu 1. října od 16 hodin nastoupí proti Ronovu nad Doubravou.

FOTOGALERIE

Sokol Rosice nad Labem – SK Pardubičky  1:4 (0:1)

Hosté nastoupili se stoperem Hamerským, který dříve působil v Rosicích, a do branky poprvé nasadili Vlčka, jenž hájil rosickou svatyni v podzimní části předchozí sezony. A byli to hráči Pardubiček, kteří se ve 25. minutě dostali do vedení po kombinaci, při které P. Jonáš ideálně posunul míč M. Svobodovi, jenž zakončil podél brankáře – 0:1. Více podstatných momentů se odehrálo až po změně stran. V úvodu druhé půle měli blízko k vyrovnání domácí, ale P. Zelinka střílel nad a pokus Záveského skončil v náruči Vlčka. V 51. minutě pak Koukal připravil pozici pro P. Zelinku, ale ten branku překopl. Postupně se do hry opět dostali hosté a v 61. minutě M. Svoboda orazítkoval tyč. O čtyři minuty později se z trestného kopu nemýlil Zemek a s pomocí odrazu od tyče zvýšil náskok Pardubiček – 0:2. Další branky padly až v závěru. V 86. minutě se po kombinaci domácích v pokutovém území dostal míč k Záveskému, který snížil na 1:2. Naděje Rosic uhasil hned z následující akce hostů P. Jonáš opět střelou o tyč – 1:3. A v předposlední minutě završil představení Pardubiček střídající Zelenda, jenž po přihrávce Zemka přízemní střelou k tyči uzavřel na 1:4.

Fakta – branky: 86. Záveský - 25. M. Svoboda, 65. Zemek, 87. P. Jonáš, 89. Zelenda. Rozhodčí: Cápay. ŽK 2:1. Diváků: 200.

Sestavy - Rosice: Frinta – J. Zelinka, Záruba, Pešek, Cincibuch – Mráz (55. Peterka), Záveský, Rogovik, Rössler – Koukal (76. Buchal), P. Zelinka.
Pardubičky: Vlček – Bažant, Hamerský, Hála, Hofman – Froš (79. Zelenda), Zemek, M. Svoboda – P. Jonáš (88. Kříž), Poláček, J. Englich (61. F. Krejčí).

Jiří Zackl, trenér Rosic:
„V prvním poločase jsme dostali branku po chybě ve středu obrany, v útočné fázi jsme se k vyloženým šancím nedostali. O přestávce jsme si řekli, co budeme hrát, ale opět jsme předvedli mnoho chyb. Hned v úvodu druhé půle jsme mohli vyrovnat, kdy Koukal vybojoval míč, ale P. Zelinka v jedné největších šancí přestřelil. Hosté nás následně potrestali pěkným gólem z trestného kopu. Pět minut před koncem snížil po vydařené kombinaci Záveský, jenže hned z další akce hostů jsme inkasovali. V předposlední minutě ještě Pardubičky dalším gólem potvrdily své zasloužené vítězství.“