6. kolo I. B třídy: Načešice - Rosice 4:0

6. kolo I. B třídy: Načešice - Rosice 4:0 - obrázek

K dalšímu utkání I. B třídy zajížděli fotbalisté Rosic nad Labem do Načešic. Na hřišti soupeře se však ani jednou střelecky neprosadili a naopak v každém poločase dvakrát inkasovali. Ve všech směrech nepovedené utkání skončilo pro Rosice prohrou 4:0.

Nyní čekají na Rosice dva zápasy v domácím prostředí za sebou. Prvním z nich bude derby proti Pardubičkám, které se hraje v sobotu 24. září od 16:30.

Mezilesí Načešice - Sokol Rosice nad Labem  4:0 (2:0)

Domácí se ujali vedení ve 26. minutě, kdy se po ztrátě míče hostů ve středu pole prosadil Hladina – 1:0. Ve 40. minutě mohl vyrovnat Rogovik, ale s jeho střelou si brankář Načešic poradil. O čtyři minuty později zahrávali domácí rohový kop, na který si na penaltě vyskočil Skyva a hlavičkoval přesně pod břevno – 2:0. Definitvní rozhodnutí přišlo po hodině hry, kdy Načešice skórovaly dvakrát během tří minut. Nejprve se opět po rohu trefil Chmelík a zanedlouho přidal čtvrtou branku Dobrovolný. V 72. minutě ještě Cincibuch našel Peterku, ale Rosičtí se v tomto utkání gólu nedočkali.

Fakta – branky: 26. Hladina, 44. Skyva, 62. Chmelík, 64. Dobrovolný. Rozhodčí: Papáček. ŽK 2:4. Diváků: 60.

Sestava Rosic: M. Svoboda – J. Zelinka, Záruba, Pešek, Cincibuch – D. Rousek, Rogovik, Peterka, Rössler – Záveský, Mráz.

Hlas po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Do Načešic jsme přijeli bez pěti hráčů a na lavičce jsme neměli ani jednoho náhradníka. I přesto jsme neměnili nic na úmyslu odvézt si body. Ale již v první půli se ukázalo, že domácí jsou důraznější a rychlejší. Navíc prokázali větší chuť po vítězství. Po hrubé chybě ve středu pole jsme inkasovali a potom na konci první půle po rohu hlavičkoval domácí hráč pod břevno, když brankář na míč nedosáhl. Do druhého poločasu jsme stáhli Záveského zpět do zálohy, ale ani to nám nepomohlo. Měli jsme opět obrovské ztráty ve středu hřiště i po krajích. Po hodině hry přidal soupeř další dvě branky a zaslouženě vyhrál. Nám se tento zápas vůbec nevydařil.“