5. kolo: Rosice - Sezemice 0:2

5. kolo: Rosice - Sezemice 0:2 - obrázek

Fotbalisté Rosic nad Labem nenavázali na první domácí utkání a tentokrát nebodovali. V pátém dějství doma podlehli v derby Sezemicím 0:2. Stejně jako v minulém utkání Rosice obdržely ve druhém poločase dvě branky.

Další utkání Rosice hrají na hřišti Luže v neděli 16. září. Začátek je již ve 14 hodin.

FOTOGALERIE

Sokol Rosice nad Labem – Spartak Sezemice  0:2 (0:0)

V první půli se hrálo hlavně mezi vápny a bez vážných příležitostí. Tu největší měl zřejmě ve 35. minutě hostující Kříž, jehož ránu po standardní situaci zneškodnil Cincibus. Vstup do druhého poločasu vyšel domácím, kteří si vypracovali nadějné šance. Ve 49. minutě přihrál D. Rousek zprava Bergerovi, ale ten mířil jen do brankáře. Následná střela Vratišovského byla sražena. Vzápětí to ještě zkoušel z otočky P. Zelinka, ale Hrdý stál opět na správném místě. Za promarněné příležitosti pak byli Rosičtí tvrdě potrestáni. V 55. minutě využil J. Kašpar zaváhání v domácí obraně při zpracování míče a přízemní střelou překonal Cincibuse – 0:1. O dalších osm minut později pak rosický brankář chyboval v rozehrávce a pohotový Borovec poslal míč k tyči opuštěné brány – 0:2. V 71. minutě zahrával Slováček trestný kop, ale jeho nebezpečnou střelu vyrazil brankář Hrdý. Sezemice si už první vítězství v sezoně nenechaly vzít.

Fakta – branky: 55. J. Kašpar, 63. Borovec. Rozhodčí: Štourač. ŽK 1:1. Diváků: 120.

Sestavy - Rosice: Cincibus – Němeček, Pozdník, Pavel, Pešek – D. Rousek, J. Slováček, Vratišovský, L. Rousek (56. Lejsek) – P. Zelinka (69. J. Zelinka), Berger.
Sezemice: Hrdý – Martin Brychta, Süttö, T. Kašpar, Popilka – Kříž, Holeček, Udržal (89. Horák), J. Kašpar – Knaute (83. Langr), Borovec (79. Valenta).

Hodnocení zápasu - Luboš Pilař, trenér Rosic: „Potvrdilo se, že derby nemá favorita. Byl to takový remízový zápas. Myslím, že v poli jsme byli kombinačně o něco lepší, ale Sezemice to zase nahrazovaly bojovností. Hrálo se převážně mezi vápny a když jsme se dostali do nějaké šance, tak zasahoval sezemický brankář. Ty největší příležitosti jsme neproměnili v úvodu druhé půle. Pak jsme bohužel dostali dvě laciné branky. U první se nejprve nedohodli stopeři, druhá jde čistě na vrub brankáře. Nelze se vymlouvat jen na inkasované branky, doma musíme dávat góly. Nepředvedli jsme výkon, za který bychom si zasloužili vítězství. Sezemice daly do zápasu více srdíčka a zaslouženě vyhrály.“