5. kolo I. B třídy: Rosice - Bítovany 1:2

5. kolo I. B třídy: Rosice - Bítovany 1:2 - obrázek

V pátém kole I. B třídy přivítaly čtvrté Rosice nad Labem vedoucí Bítovany. Aktuální lídr soutěže si z Rosic po výhře 2:1 odvezl tři body a pojistil si svou pozici v popředí tabulky. Hosté si během druhé půle vytvořili dvoubrankový náskok, Rosičtí tři minuty před koncem jen snížili.

Další utkání čeká na rosické fotbalisty v sobotu 17. září, kdy se od 16:30 představí v Načešicích.

Sokol Rosice nad Labem – Bítovany  1:2 (0:0)

V bojovném utkání nejprve zkoušel pozornost hostujícího brankáře Záveský, ale žádný z jeho pokusů v brance neskončil. Největší šanci první půle si hosté vytvořili ve 28. minutě, kdy pálil Koráb, ale Frinta jeho střelu vyrazil. Závar z následného rohu vyřešili domácí odkopem. O pět minut později pak na druhé straně vysunul Rössler Mráze, jenž zakončil střelou nad branku. Ve 40. minutě byl zastaven těsně před pokutovým územím unikající Rogovik, domácí se dožadovali odpískání faulu, hlavní sudí však nechal pokračovat ve hře.
V úvodu druhého poločasu se po zákroku Frinty dostal k odraženému míči Kopecký, ale jeho lob se mezi tři tyče nevešel. V 62. minutě si Koráb zpracoval v pokutovém území centr z levé strany a přesnou střelou překonal bezmocného Frintu – 0:1. Domácí brankář musel kvůli zranění přenechat své místo náhradnímu gólmanovi Svobodovi. Ten chyboval deset minut před koncem v rozehrávce a Čechlovský jeho nabídky využil, když poslal míč do opuštěné branky – 0:2. Rosičtí se dočkali alespoň snížení v 87. minutě, kdy Mráz usměrnil do sítě centr Rogovika – 1:2.

Fakta – branky: 87. Mráz - 62. Koráb, 80. Čechlovský. Rozhodčí: Pokorný. ŽK 4:4. Diváků: 120.

Sestavy - Rosice: Frinta (63. M. Svoboda) – J. Zelinka, Pozdník, Pešek, Cincibuch – D. Rousek, Rogovik, Záveský, Rössler – Peterka (75. Koukal), Mráz.
Bítovany: Augustin – Chaloupka, V. Hromádko, J. Hýl – V. Hýl, Dvořáček (72. Novohradský), Mareš, Koudelka – Kopecký (89. Mašek), Mihulka (61. Čechlovský), Koráb.

Řekli po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Oba týmy si hned v úvodu vytvořily šance, ale brankáři úspěšně zakročili. Myslím, že hosté byli o něco fotbalovější, my jsme se jim však snažili vyrovnat bojovností. O výsledku se rozhodovalo až ve druhé půli. Po hodině hry hosté otevřeli skóre křižnou střelou, proti které již zraněný Frinta nemohl plnohodnotně zasáhnout. Následně tedy přišlo nucené střídání brankářů. V osmdesáté minutě jsme po hrubé chybě náhradního gólmana Svobody dostali jednoduchý gól. Potom jsme vysunuli Peška dopředu, ale stihli jsme jen snížit, když skóroval Mráz. Byl to zápas atraktivní pro diváky, jen bylo rozdáno příliš karet a utkání bylo zbytečně důrazné.“