26. kolo I. B třídy: Rosice - Zámrsk 3:2

26. kolo I. B třídy: Rosice - Zámrsk 3:2 - obrázek

Fotbalisté Rosic nad Labem zdolali v posledním kole tohoto ročníku třetí Zámrsk 3:2 a oplatili mu podzimní porážku. Zároveň Rosičtí potvrdili svou domácí neporazitelnost v jarní části této sezony. V utkání proti Zámrsku se rychle dostali do vedení, v dalším průběhu pak přidali ještě dvě branky. Hosté se dvakrát prosadili až v poslední desetiminutovce. Touto výhrou se s Rosicemi rozloučil trenér Jiří Zackl.

Sokol Rosice nad Labem – SK Zámrsk 3:2 (2:0)

Rosice z důvodu velké marodky nastoupily jen s jedenácti hráči, když navíc do útoku naskočil brankář Frinta. Ten se v nové pozici zabydlel velmi rychle a již ve druhé minutě otevřel skóre. Jeho tvrdou střelu nejprve Turek vyrazil, ale dorážka skončila v síti Zámrsku – 1:0. V 8. minutě připravil Rogovik nadějnou pozici Rouskovi, jenž trefil pouze brankáře. Ve 20. minutě se k velkému sólu nadechl Buchal a zakončil přesně – 2:0. Potom střelu Jiráského vyrazil Cincibus a rána Urbance orazítkovala tyč. Další komplikace pro domácí přišly ještě před přestávkou, kdy odstoupil zraněný Rogovik a Rosičtí od 40. minutě dohrávali v deseti.

V 64. minutě přihrál Hamerský do ideální pozice Mrázovi, který zakončil a zvýšil na 3:0. V dalším průběhu utkání se hrálo převážně na domácí polovině hřiště. V 72. minutě Hermann nastřelil tyč. V 84. minutě našel centr hostů Urbance, jenž snížil – 3:1. O tři minuty později pak v samostatném úniku Csernyanszký překonal Cincibuse – 3:2. Rosice nakonec cennou výhru uhájily.

Fakta – branky: 2. Frinta, 20. Buchal, 64. Mráz – 84. Urbanec, 87. Csernyanszký. Rozhodčí: Neubauer. ŽK 2:3. Diváků: 70.
Sestavy – Rosice: Cincibus – J. Zelinka, Pozdník, Hamerský, Rössler – D. Rousek, Buchal, Pešek, Mráz – Rogovik, Frinta.
Zámrsk: Turek – P. Matoušek (65. Trnka), Najman, Urbanec, Šeda – R. Matoušek, Jiráský, Horyna, Novotný (65. Bálek) – Csernyanszký, Hermann.

Ohlasy po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Poslední utkání jsme zvládli a v jarní části tak v domácím prostředí ani jednou neprohráli. I přes potíže se sestavou se nám vydařil vstup do utkání, navíc se osvědčil tah se zařazením Frinty do útoku. Kvůli dalšímu zranění jsme pak hráli více než polovinu zápasu v deseti. Zámrsk se dvakrát gólově prosadil až v závěru utkání. Jsem rád, že jsem se mohl rozloučit vítězstvím, protože v Rosicích po dvou sezonách končím. Na závěr mého působení děkuji celému týmu i funkcionářům za spolupráci, a také divákům, kteří nás podporovali.“