21. kolo I. B třídy: Ronov - Rosice 0:4

21. kolo I. B třídy: Ronov - Rosice 0:4 - obrázek

Rosičtí fotbalisté vyhráli poprvé v jarní části na hřišti soupeře. Podruhé v této sezoně porazili Ronov nad Doubravou, na jehož půdě zvítězili 4:0. První branku vstřelil Zollman již v šesté minutě, další góly padly až ve druhém poločase.

Další utkání Rosice - Prachovice se hraje v sobotu 19. května od 17 hodin.

SK Ronov nad Doubravou – Sokol Rosice nad Labem  0:4 (0:1)

Rosičtí se ujali vedení již v 6. minutě, kdy Zollman usměrnil vysoký pas podél brankáře do sítě – 0:1. Ve 13. minutě Cincibuch našel Záveského, ale ten zakončil jen do brankáře. Ve 21. zahrozili domácí, když křížná střela minula tyč rosické branky. Deset minut po přestávce zasáhl Frinta úspěšně proti největší příležitosti Ronova. V 62. minutě Zollman vyslal střídajícího Buchala, jenž se v zakončení nemýlil – 0:2. V 74. minutě si oba útočníci role vyměnili a Zollman prostřelil domácího brankáře potřetí – 0:3. Osm minut před koncem pak zakončil Hamerský pohlednou kombinaci Rosic přesnou trefou – 0:4. Nadějné příležitosti ještě neproměnili Záveský a Hamerský, když přestřelili domácí bránu.

Fakta – branky: 6. a 74. Zollman, 62. Buchal, 82. Hamerský. Rozhodčí: Čapek. ŽK 1:0. Diváků: 50.
Sestava – Rosice: Frinta – J. Zelinka, Pozdník, Hamerský, Rössler – Veverka (59. Buchal), Záveský, Pešek, Cincibuch – D. Rousek, Zollman.

Jiří Zackl, trenér Rosic: „V šesté minutě jsme vstřelili branku, která nás měla uklidnit, ale souhra vázla a nedokázali jsme se dále prosadit. Domácí se snažili odpovědět a otevřeli hru. Jejich největší šanci po přestávce vyrazil Frinta. Naši útočnou hru oživil střídající Buchal, jenž skóroval tři minuty po příchodu na hřiště. Následně jsme přidali další dvě branky a potvrdili vítězství. Jsem spokojen především s výsledkem a s tím, že jsme konečně vyhráli venku.“