19. kolo I. B třídy: Rosice - Načešice 2:2

19. kolo I. B třídy: Rosice - Načešice 2:2 - obrázek

V dalším mistrovském utkání jarní části zskali fotbalisté Rosic nad Labem jeden bod, když doma remizovali s týmem Načešic. Rosičtí v utkání dvakrát vedli, když obě branky vstřelil Hamerský. Hostům se devět minut před koncem podařilo vyrovnat na konečných 2:2.

V příštím kole je na programu městské derby Pardubičky - Rosice. Hraje se v sobotu 5. května od 17 hodin.

FOTOGALERIE

Sokol Rosice nad Labem – Mezilesí Načešice  2:2 (2:1)

Domácí se dostali do vedení ve 12. minutě, kdy dalekonosná rána Hamerského z trestného kopu skončila v síti – 1:0. O deset minut později již bylo vyrovnáno. To si Tamchyna přebral přihrávku v pokutovém území a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:1. Potom střílel Mráz vedle a nadějnou akci hostů zakončil Tamchyna střelou těsně vedle tyče. Ve 40. minutě byl hostující obranou zastaven Rogovik a Hamerský nařízenou penaltu s přehledem proměnil – 2:1. Ve druhé půli si Rosičtí vytvořili nadějnou pozici v 65. minutě, kdy Veverka přihrál Mrázovi, ale jeho pokus vyrazil brankář Lédl. Hráči Načešic se stále více tlačili před branku domácích a dočkali se devět minut před koncem. D. Jirásek dostal míč na hranici pokutového území a přízemní střelou zařídil konečnou dělbu bodů – 2:2.

Fakta – branky: 12. a 40. Hamerský (druhá z penalty) – 22. Tamchyna, 81. D. Jirásek. Rozhodčí: Bezdíček. ŽK 1:1. Diváků: 110.
Sestavy – Rosice: Frinta – J. Zelinka, Pozdník, Hamerský, Rössler (38. Cincibus) – Veverka, Pešek, Rogovik, Cincibuch – Mráz, D. Rousek.
Načešice: Lédl – D. Jirásek, Mládek, Chmelík, Petřík – Tamchyna, Dobrovolný (75. A. Jirásek), Nevečeřal, Hladina – Pokorný (60. Bříza), Tomčík.

Jiří Zackl, trenér Rosic: „Do zápasu jsme vstupovali bez potrestaného Záveského a řady zraněných hráčů. Ve 38. minutě navíc musel střídat Rössler, a tak do pole nastoupil jediný náhradník - brankář Cincibus. Úvod utkání se nám povedl a po trefě Hamerského jsme šli do vedení. Hosté vyrovnali po naší chybě v záložní řadě, ale ještě do poločasu opět Hamerský proměnil penaltu a vrátil nám vedení. Ve druhé půli už jsme těžko drželi míč a vypracovali jsme si jen jednu vážnou příležitost. Načešice nás přehrávaly a devět minut před koncem se jim podařilo vyrovnat.“