15. kolo I. B třídy: Rosice - Hlinsko B 2:0

15. kolo I. B třídy: Rosice - Hlinsko B 2:0 - obrázek

Jarní domácí premiéru mají za sebou hráči Rosic nad Labem. V 15. kole I. B třídy si poradili s rezervou Hlinska, kterou zdolali 2:0. Po bezbrankové první půli se diváci obou gólů dočkali až po přestávce. O branky se postarali Pozdník a Zollman.

Další utkání Holice B - Rosice je na programu v neděli 8. dubna od 16:30.

Sokol Rosice nad Labem – FC Hlinsko B  2:0 (0:0)

První poločas příliš pohledných akcí nenabídl. Až po půlhodině hry si Zollman vytvořil střeleckou parketu, ale zamířil nad břevno. Potom měl nadějnou šanci hostující Bidmon, ale po centru do vápna netrefil prostor mezi třemi tyčemi.
Do druhé půle vstoupili domácí náporem a již ve 47. minutě se ujali vedení, když po centru Záveského z pravé strany se v pokutovém území nejlépe zorientoval Pozdník a jeho střela se zastavila až v síti – 1:0. V 65. minutě mohl vyrovnat Boguaj, ale Frinta ve spolupráci s obranou jeho pokus zneškodnil. Další momenty patřily Rosicím, ale Mráz ani Zollman své příležitosti neproměnili. Až v 78. minutě Koukal našel Zollmana, jenž střelou k tyči potvrdil výhru domácích – 2:0.

Fakta – branky: 47. Pozdník, 78. Zollman. Rozhodčí: Mrkvička. ŽK 1:1. Diváků: 80.
Sestavy – Rosice: Frinta – J. Zelinka (55. Veverka), Pozdník, Hamerský, Rössler – D. Rousek, Zollman, Rogovik, Mráz – Záveský, Koukal.
Hlinsko B: Jindřichovský – Janoušek, Volf, Bříza, Jeníček – Krbálek, Zavřel, Cepl, Bidmon – Boguaj, Šulc.

Jiří Zackl, trenér Rosic: „Získali jsme povinné tři body, ale v první půli jsme se ještě trochu trápili. Pár šancí se objevilo na obou stranách. O přestávce jsme si vyříkali určité věci s tím, že v tomto zápase musíme naplno bodovat. Vyvinuli jsme větší tlak na soupeře a hned na začátku druhé půle se ve vápně prosadil Pozdník. Dále jsme zahodili tři neb čtyři větší příležitosti. V 78. minutě pak Zollman pečetil vítězství. Navíc chválím právě Zollmana a Hamerského.“