13. kolo: Rosice - Načešice 2:4

13. kolo: Rosice - Načešice 2:4 - obrázek

V posledním utkání tohoto roku před domácím publikem hráči Rosic podlehli Načešicím 2:4. Po nerozhodné první půli se Rosičtí dostali v 69. minutě do vedení. Pak ovšem v rychlém sledu dvakrát inkasovali z trestného kopu a z penalty. Načešice svou výhru potvrdily čtvrtým gólem v rosické síti.

Dohrávané utkání Holice B - Rosice se hraje v sobotu 10. listopadu ve 14 hodin.

Sokol Rosice nad Labem – Mezilesí Načešice  2:4 (1:1)

V úvodu neproměnili své šance domácí, když Lédl vyrazil střelu Slováčka a P. Zelinka v nadějné pozici mířil vedle. Z protiútoku pak osamocený Nevečeřal minul branku. Až ve 28. minutě si stejný hráč přebral míč a přes brankáře ho poslal do sítě – 0:1. O dvě minuty později si na centr Slováčka vyskočil Pozdník a hlavou vyrovnal – 1:1. Další branky padly až ve druhé půli. V 69. minutě Lejsek vybojoval míč, připravil ho J. Zelinkovi, který ideálním centrem našel hlavu P. Zelinky – 2:1. Vyrovnání přišlo znovu po dvou minutách, kdy se přímo z trestného kopu trefil D. Jirásek – 2:2. V 74. minutě pak hlavní rozhodčí posoudil souboj ve vápně bez míče jako nedovolený a po druhé žluté kartě navíc J. Zelinku vyloučil. Nevečeřal penaltu s klidem proměnil – 2:3. Zanedlouho musel předčasně opustit hříště i hostující Dobrovolný za oplácení. V 83. minutě Cincibus vyrazil střelu Pokorného, ale z dorážky ještě zakončil Tomčík – 2:4.

Fakta – branky: 30. Pozdník, 69. P. Zelinka – 28. a 74. Nevečeřal (druhá z penalty), 71. D. Jirásek, 83. Tomčík. Rozhodčí: Čapek. ČK 1:1 (74. J. Zelinka – 76. Dobrovolný), ŽK 8:3. Diváků: 80.

Sestavy - Rosice: Cincibus – J. Zelinka, Pozdník, Hamerský, Pešek – Lejsek, Slováček (60. L. Rousek), Vratišovský, D. Rousek – Rogovik, P. Zelinka.
Načešice:
Lédl – Tomčík, Mládek (83. Novák), R. Chmelík, Bříza – D. Jirásek, Nevečeřal, Dobrovolný, Hladina – Pokorný, M. Chmelík (71. A. Jirásek).

Hodnocení utkání - Luboš Pilař, trenér Rosic: „Zápas se hodnotí velmi těžko, když v 70. minutě vedeme 2:1 a nakonec prohrajeme 2:4. Utkání jsme si opět prohráli sami. Můžu jen pogratulovat soupeři, že u nás vyhrál. Dostali jsme se sice do vedení 2:1, ale pak jsme vepředu nepochopitelně ztratili míč. Byl z toho brejk, trestný kop a gól po zaváhání brankáře. Třetí gól jsme dostali z penalty, kterou si zřejmě každý přeje, aby mu ji takto pískli. To nebyl souboj, nebyl tam míč a najednou hvizd píšťalky a penalta. Pak už to bylo ve snaze vyrovnat otevřené a po jednom z brejků hosté skórovali. Utkání nezvládl hlavní rozhodčí, který asi nechtěl poškodit ani jedno mužstvo, ale neuměl pískat.“