13. kolo I. B třídy: Zámrsk - Rosice 2:1

13. kolo I. B třídy: Zámrsk - Rosice 2:1 - obrázek

Fotbalisté Rosic nad Labem prohráli v posledním podzimním utkání v Zámrsku 2:1. Povedený výkon rosického celku korunoval Zollman vstřelenou brankou v 51. minutě utkání, kterou zajistil hostům vedení. Po sedmdesáti minutách hry poslal hlavní rozhodčí dva rosické obránce předčasně ze hřiště a domácí dokázali tuto výhodu využít, vstřelit dvě branky a skóre utkání otočit.

SK Zámrsk - Sokol Rosice nad Labem   2:1 (0:0)

V největší šanci prvního poločasu postupoval ve 24. minutě Peterka sám v úniku na brankáře Mičjana, ale zakončil těsně vedle. O pět minut později pak zamířil rosický útočník z trestného kopu nad branku. Domácí vážně zahrozili ve 36. minutě, kdy střelu Münzbergera vyrazil Cincibus a následná dorážka se mezi tři tyče nevešla. V 51. minutě rozjeli Rosičtí kombinaci, na jejímž konci Rousek přihrál Zollmanovi, jenž skóroval ve třetím utkání v řadě – 0:1. V dalším průběhu utkání byl v souboji o míč zasažen Pozdník protihráčem do obličeje a jeho krvavé zranění si vyžádalo ošetření. Po uplynutí více než tří minut se rosický kapitán marně dožadoval u hlavního sudího i asistenta umožnění návratu na hrací plochu. Při přerušené hře na to upozorňoval Cincibuch podle hlavního rozhodčího tak vehementně, že rosického beka po dvou žlutých kartách za sebou vyloučil. Stejná situace se vzápětí opakovala i v případě samotného Pozdníka. Rosičtí tak, aniž by se hrálo, obdrželi nepochopitelně dvě červené karty a od 72. minuty dohrávali bez dvou vyloučených fotbalistů. Domácí hráči v této početní výhodě dokázali skóre zápasu otočit. V 78. minutě se po rohu prosadil hlavou Münzberger a v 83. minutě se po trestném kopu nejlépe v pokutovém území zorientoval T. Hermann – 2:1.

Fakta – branky: 78. Münzberger, 83. T. Hermann – 51. Zollman. Rozhodčí: Kylar – Chládek, Hanzl. ČK 0:2 (71. Cincibuch, 72. Pozdník), ŽK 2:6. Diváků: 70.
Sestavy – Rosice: Cincibus – Cincibuch, Pozdník, Pešek, Rössler – D. Rousek, Rogovik, Zollman (84. Mráz), J. Zelinka (58. Koukal) – Záveský, Peterka.

Ohlas po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Na hřišti ambiciózního mužstva jsme výkonem rozhodně nezklamali. Až do 70. minuty zápasu jsme byli lepším týmem a soupeře jsme přehrávali. Již v první půli neproměnil své sólo Peterka. Až po změně stran se po naší kombinaci trefil Zollman. Poté byl faulován kapitán Pozdník úderem do obličeje a jeho krvavé zranění muselo být ošetřeno. Po uplynutí více než tří minut se marně u rozhodčích dožadoval návratu na hřiště a při následných prostojích a diskuzích byli po dvou žlutých kartách za sebou  nepochopitelně vyloučeni Cincibuch i ošetřovaný Pozdník. Bez dvou obránců jsme již nestačili zabránit Zámrsku, aby v této početní výhodě skóre otočil.“