12. kolo I. B třídy: Rosice - Luže 2:6

12. kolo I. B třídy: Rosice - Luže 2:6 - obrázek

Rosičtí fotbalisté vyšli bodově naprázdno po čtyřech zápasech bez prohry, když nestačili na tým Luže. Po prvním poločase vedli hosté 1:0 a po změně stran dokázali přidat dalších pět branek. Hráči Rosic kromě dvou vstřelených gólů ještě dvakrát orazítkovali břevno.

Poslední zápas podzimní části hrají Rosice v sobotu 5. listopadu v Zámrsku. Začátek utkání je ve 14 hodin.

Sokol Rosice nad Labem - Luže  2:6 (0:1)

V 9. minutě se s míčem otočil Záveský, ale jeho střela skončila v náruči Vrbky. V 18. minutě se po trestném kopu uvolnil na druhé straně Mikan, jehož pokus vyrazil Cincibus, jenž si poradil i s následnou bombou Kopeckého. Ve 24. minutě přihrál Rousek Zollmanovi, který se kličkou uvolnil, ale pálil jen do brankáře. Hned z protiútoku postupoval sám přes polovinu hřiště Martin Pudil, předložil míč Mikanovi, který otevřel skóre utkání – 0:1. Po změně stran vypálil v 53. minutě Tesař do Rogovika, od něhož se míč odrazil do rosické sítě – 0:2. Potom přišel na hřiště domácí Koukal a hned po centru Cincibucha hlavičkoval do břevna. V 59. minutě získal míč Mikan a po samostatném úniku zvýšil podél brankáře na 0:3. Vzápětí pokus Záveského vyrazil gólman hostů na roh a v 63. minutě se po rohu a hlavičce Peterky prosadil z dorážky Rogovik – 1:3. O čtyři minuty později přihrál Tesař Brychnáčovi a hosté vedli opět o tři branky – 1:4. V 71. minutě hlavičkoval domácí Pozdník znovu jen do břevna a ani z následného závaru hosté neinkasovali. V 79. minutě Brychnáč našel střídajícího Horáka, jenž z první prostřelil Cincibuse – 1:5. A o minutu později utekl osamocený Kopecký a pohodlně zvýšil na 1:6. V 85. minutě ještě střílel Koukal z trestného kopu, který Vrbka vyrazil na roh. Ten rozehrál Rousek po zemi na Zollmana, který parádní trefou pod břevno uzavřel na konečných 2:6. Výhra hostů je zasloužená, ale její výše je pro domácí tým s ohledem na neproměněné šance příliš krutá.

Fakta – branky: 63. Rogovik, 86. Zollman – 25. a 59. Mikan, 53. Tesař, 67. Brychnáč, 79. Horák, 80. Kopecký. Rozhodčí: Braun. ŽK 0:3. Diváků: 90.
Sestavy – Rosice: Cincibus – J. Zelinka, Pozdník, Pešek, Cincibuch – D. Rousek, Rogovik, Zollman, Mráz (55. Koukal) – Záveský, Peterka.
Luže: Vrbka – Michal Pudil, Kopecký, Podroužek, Tichý (31. Urban) – Brychnáč, M. Kapitola, Tesař, Martin Pudil (68. Horák) – J. Kapitola, Mikan (75. Šavelka).

Ohlas po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Luže přijela s hrou, kterou jsme od ní očekávali. Ve 25. minutě se hosté ujali vedení po jejich rychlé akci a zakončení Mikana. Do druhé půle jsme si řekli, že budeme hrát odzadu, ale nepodařilo se nám udržet soupeřovy nájezdy a brejky. Většinou jsme propadli ve středu hřiště. Měli jsme i smůlu v zakončení, když jsme za stavu 0:2 nastřelili břevno a ještě jednou za stavu 1:4. Pěknou branku vstřelil až v závěru Zollman po přihrávce Rouska. Řekl bych, že výše skóre příliš neodpovídá průběhu zápasu, protože jsme nehráli špatný fotbal, ale hosté na rozdíl od nás stříleli góly.“