11. kolo: Rosice - Vysoké Mýto B 2:2

11. kolo: Rosice - Vysoké Mýto B - obrázek

Třetí domácí zápas v řadě skončil nerozhodným výsledkem. Rosičtí fotbalisté tentokrát remizovali s rezervou Vysokého Mýta. Ve druhé půli dokázali otočit nepříznivý stav, ale vzápětí hosté proměněnou penaltou vyrovnali.

Příští utkání Holice B - Rosice se hraje v neděli 28. října od 14:30.

Sokol Rosice nad Labem – SK Vysoké Mýto B  2:2 (0:1)

Ve 4. minutě zastavil Cincibus zákrokem první šanci hostů. O osm minut později na něj nevyzrál v úniku Mikan, ale z dorážky se trefil Lipavský – 0:1. Ve 30. minutě se o břevno otřel Lejskův centr z pravé strany. A ve 41. minutě si Vratišovský vypracoval po samostatné akci zřejmě největší šanci Rosic první půle, ale jeho střela skončila vedle. Stejný hráč pak zakončil přesnou trefou hned dvě minuty po přestávce – 1:1. V 70. minutě zastavil předčasnou radost hostů zdvižený praporek pomezního rozhodčího. Za další dvě minuty pak L. Rousek přiťuknul P. Zelinkovi, jenž se dostal ke střele, kterou nakonec dorazil do sítě až Slováček - 2:1. V 73. minutě pak upadl Mikan v pokutovém území Rosic a hlavní sudí nařídil penaltu. Hostující útočník pokutový kop bezpečně proměnil a zajistil konečnou dělbu bodů – 2:2.

Fakta – branky: 47. Vratišovský, 72. Slováček – 12. Lipavský, 74. Mikan z penalty. Rozhodčí: Štourač. ŽK 0:3. Diváků: 70.

Sestavy - Rosice: Cincibus – J. Zelinka, Pavel, Vratišovský, Pešek – Lejsek, Slováček, P. Zelinka, D. Rousek – L. Rousek, Kouba. Vysoké Mýto B: Simon – Halsbach, Podroužek (80. Lebeda), Bureš, Šikl – Matula, J. Svoboda, Bartoš, Benda (87. A. Svoboda) – Mikan, Lipavský.

Hodnocení utkání - Luboš Pilař, trenér Rosic: „Dnes jsme ztratili dva body. Trápí nás zranění a absence některých hráčů. Byl jsem rád, že jsme dali jedenáct hráčů dohromady, když někteří nebyli zcela zdravotně v pořádku. V první půli jsme inkasovali po chybě v obraně. Po přestávce jsme vyrovnali a potom se dostali do vedení, ale nakonec jsme ztratili výhru podle mého názoru po přísně nařízené penaltě. Hráčům můžu poděkovat za bojovný výkon, dali do toho srdíčko a aspoň bod jsme vybojovali. I když to je pro nás v domácím prostředí ztráta. Mohli jsme mít tři body, máme bod, pocity jsou smíšené.“