11. kolo I. B třídy: Řečany - Rosice 1:2

11. kolo I. B třídy: Řečany - Rosice 1:2 - obrázek

Fotbalisté Rosic nad Labem se v jedenáctém kole I. B třídy představili v Řečanech nad Labem. Na hřišti nováčka vyhráli 2:1, když po nerozhodné první půli vstřelil Matěj Peterka vítěznou branku v 66. minutě. Rosičtí hráči bodovali ve čtvrtém utkání v řadě.

K dalšímu domácímu utkání hráči Rosic nastoupí v sobotu 29. října ve 14:30. Jejich soupeřem bude další nováček z Luže, který v podzimní části ještě ani jednou neprohrál.

SK Řečany nad Labem - Sokol Rosice nad Labem  1:2 (1:1)

Rosice nastoupily v Řečanech, které jsou nováčkem I. B třídy a v současné době je vede bývalý rosický kouč Václav Krupička. V 15. minutě hlavičkoval domácí Bahník vedle a o dvě minuty později si se střelou Němce poradil Cincibus. Ve 30. minutě zahrávali hosté roh, ale Pozdník hlavičkoval těsně nad branku. Ve 34. minutě Peterka posunul míč Zollmanovi, jenž svůj slalom přes domácí hráče i brankáře zakončil přesnou trefou z úhlu do opuštěné branky – 0:1. Rosičtí si vedení dlouho neudrželi, když hned v následující minutě si Pozdník nešťastně srazil míč po centru Němce do vlastní sítě – 1:1. Minutu před koncem první půle pak postupoval Němec na rosickou branku, ale zakončil vedle.
V 57. minutě centroval Bahník na Hostínského, jehož hlavičku vyškrábl Cincibus mimo tři tyče. V 64. minutě vyrazili Rosičtí do protiútoku, Peterka přihrál do ideální pozice Koukalovi, jenž zamířil nad branku. O dvě minuty později vstřelil vítězný gól Peterka, který využil přihrávku od Zollmana – 1:2. Zanedlouho opět utekl autor druhé branky, ale jeho střela zamířila těsně nad. V 86. minutě unikl po levé straně Rogovik, přihrál do pokutového území, kde však v nadějné pozici nezakončili Záveský ani Peterka.

Fakta – branky: 35. vlastní – 34. Zollman, 66. Peterka. Rozhodčí: Čad. ŽK 4:3. Diváků: 100.
Sestavy – Řečany: Kaňuka – Štěpánek, Linhart, Stoklasa, Petr Moravec – M. Moravec (40. Kobera), Grande, Hostínský, Bahník (75. Š. Tichý) – M. Tichý, Němec (67. Bank).
Rosice: Cincibus – Cincibuch (49. J. Zelinka), Pozdník, Pešek, Rössler – D. Rousek, Záveský, Zollman (75. Buchal), Mráz (56. Koukal) – Peterka, Rogovik.

Ohlas po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „V Řečanech jsme nastoupili proti kvalitnímu soupeři, který neměl doposud ani doma špatné výsledky. Do vedení jsme se dostali po půlhodině hrací doby, když se dokázal prosadit Zollman. Vzápětí jsme smolně inkasovali po teči Pozdníka do vlastní sítě. Do druhé půle jsme šli s úmyslem vyčkat na brejky a pokusit se z nich rozhodnout. To se povedlo v 66. minutě, kdy se po přihrávce Zollmana trefil Peterka. Další dvě velké šance jsme nevyužili. Nejprve přestřelil Koukal a potom se na zakončení nedohodli Záveský s Peterkou. Soupeře jsme předčili chytrostí, Řečany se nám snažily vyrovnat spíše bojovností. Za výkon mohu pochválit celý tým, z něhož vynikli Cincibus, Pozdník a Zollman.“