10. kolo: Slatiňany - Rosice 6:1

10. kolo: Slatiňany - Rosice 6:1 - obrázek

Výsledkově nepovedený zápas mají za sebou hráči Rosic, kteří prohráli ve Slatiňanech 1:6. Po první půli Rosičtí prohrávali jen o jednu branku a do druhé poloviny zápasu nastupovali v početní výhodě. Ale hned v úvodní minutě inkasovali a počet hráčů na hřišti se brzy vyrovnal. Domácí v závěru potvrdili své vítězství.

Další utkání hrají Rosice na domácím hřišti v sobotu 20. října v 15:30, kdy bude jejich soupeřem Vysoké Mýto B.

SK Spartak Slatiňany - Sokol Rosice nad Labem 6:1 (2:1)

Domácí si během úvodní čtvrthodiny vytvořili dvoubrankový náskok, ale Rosičtí mohli ještě v první půli stav utkání vyrovnat. Ve 39. minutě nejprve snížil P. Zelinka. V závěru pak Opavský zastavil unikajícího Lejska a rozhodčí ukázal domácímu hráči červenou kartu. Jenže hosté nezachytili nástup domácích do druhého poločasu a opět inkasovali. V 54. minutě byl navíc po druhé žluté kartě vyloučen Rogovik a počet hráčů na hřišti se vyrovnal. V 75. minutě zvýšil Sokol na 4:1 a v posledních minutách zápasu přidaly Slatiňany další dvě branky po průnicích do otevřené rosické obrany.

Fakta – branky: 13. a 90. Hanuš, 9. vlastní, 46. Dostál, 75. Sokol, 89. Trňák – 39. P. Zelinka. Rozhodčí: Krajčí. ČK 1:1 (45. Opavský – 54. Rogovik), ŽK 0:3. Diváků: 80.

Sestava - Rosice: Cincibus – J. Zelinka, Pavel, Vratišovský, Pešek – D. Rousek, Slováček, Rogovik, L. Rousek – P. Zelinka, Lejsek.

Hodnocení utkání - Luboš Pilař, trenér Rosic: „Skóre vypadá katastrofálně. Nepamatuju si, kdy naposledy jsem zažil takový výsledek. Je to pro mě velké zklamání. Je těžké říkat, že jsme herně odehráli slušný zápas, když je výsledek 6:1. Kdybychom předvedli průměrný výkon, tak jsme ve Slatiňanech museli bodovat. Bohužel hráči neplnili pokyny, které měli. Asi od 70. minuty si pak dělali na hřišti, co chtěli. Tři góly jsme právě dostali až v závěru, na čemž se podepsala nedisciplinovanost. Vím, že ve fotbale padají góly po chybách. Ale už v první půli jsme obdrželi dva góly po fatálních chybách, aniž bychom třeba byli pod tlakem. A to je rozdíl.“