10. kolo I. B třídy: Rosice - Horní Jelení 1:1

10. kolo I. B třídy: Rosice - Horní Jelení 1:1 - obrázek

V desátém kole krajské I. B třídy rosičtí hráči ani ve třetím zápase v řadě neprohráli, když v domácím prostředí remizovali s týmem Horního Jelení 1:1. Po bezbrankovém prvním poločase se hosté dostali jako první do vedení, ale za Rosice bleskově vyrovnal Peterka.

K dalšímu utkání nastoupí Rosičtí v neděli 23. října v Řečanech. Zápas začíná v 15:30.

FOTOGALERIE

Sokol Rosice nad Labem – AFK Horní Jelení  1:1 (0:0)

Rosické zdravotní trable stále pokračují, a proto měli domácí k dispozici pouze jedenáct hráčů. Po delší době nastoupil v základní sestavě Aleš Pavel a první start za Rosice si připsal záložník Zdeněk Zollman. Jako první mohl v 5. minutě skórovat Záveský, ale rosickou kombinaci zakončil střelou do brankáře. Ve 13. minutě uháněl na druhé straně Michálek na Cincibuse, jenž mu včas skočil pod nohy a míč vyrazil. Ve 21. minutě hostující Komárek zakončil svůj průnik střelou do boční sítě. O šest minut později vybojoval míč Peterka, ale Jozl jeho prudkou ránu vyrazil. Ve zbytku první půle ještě Peterka zakončoval nad branku a dvakrát úspěšně zasahoval Cincibus.

V 54. minutě se do vyložené šance dostal hostující Michálek, jenž obešel i brankáře, ale z úhlu zamířil nad opuštěnou rosickou branku. Až v 66. minutě se hosté radovali po akci, při které Kaňkovský z levé strany centroval na Pinkase, který přihrál do pokutového území volnému Michálkovi a ten z otočky zamířil přesně – 0:1. Hosté vedení dlouho neudrželi, protože hned v následující minutě se po závaru ve vápně a pokusu Rogovika prosadil z dorážky Peterka – 1:1. V 72. minutě byl po druhé žluté kartě vyloučen hráč Jelení Šmejda. Následná střela Zollmana skončila vedle branky a trestný kop Kaňkovského na druhé straně také mimo tři tyče. V 86. minutě přihrál Rogovik Koukalovi, s jehož tečovanou střelou si Jozl poradil. V závěrečné minutě ještě po trestném kopu hostů zakončoval Kaňkovský, ale jeho rána se mezi tři tyče nevešla. Utkání, v němž se střídaly šance na obou stranách, tak skončilo nerozhodně.

Fakta – branky: 67. Peterka - 66. Michálek. Rozhodčí: Sůra. ČK 0:1 (72. Šmejda), ŽK 1:3. Diváků: 100.

Sestavy - Rosice: Cincibus – Cincibuch, Pavel, Pešek, Rössler – D. Rousek, Záveský, Zollman, Rogovik – Koukal, Peterka.
Horní Jelení: Jozl – Šmejda, Šubrt, Šrajer, Maixner (85. Svatoň) – Rejnuš, Liška (75. Cach), Pinkas, Komárek – Kaňkovský, Michálek.

Ohlas po utkání - Jiří Zackl, trenér Rosic: „Kvůli zdravotním problémům jsme ještě v sobotu dopoledne nevěděli, jestli se vůbec sejde jedenáct hráčů. Do sestavy se tak vrátil stoper Pavel a poprvé za Rosice nastoupil Zollman. Do utkání jsme tedy šli s novým záložníkem, jenž nás i po dlouhé zápasové pauze mile překvapil. V první půli jsme měli pět šancí, ale nedokázali jsme je proměnit. Po hodině hry jsme po chybě v obraně inkasovali, ale hned za minutu dokázal po závaru ve vápně vyrovnat důrazný Peterka. V utkání měly oba týmy příležitosti ke vstřelení branky. Mrzí nás, že jsme se neprosadili víc než jednou, ale vzhledem k mnoha absencím bereme i bod.“