Současnost 1997 - 2008

V roce 1997 se mužstvo pět vrátilo do I. B třídy a bylo to opravdu překvapení hlavně díky výkonnosti hráčů. Byl to nástup nové generace, která měla zájem o hru. Oporou bylli hráči Aleš Svoboda, Lukáš Hamerský, Petr Šedivý, Martin Urbánek, Petr Praus a další. Znovu se střídali úspěchy s neúspěchy, ale mužstvo se udrželo.

Od roku 1998 se mužstvo drželo v I.B třídě v popředí tabulky až do roku 2006, kdy klub slavil kulatých "100 let" od svého založení. A při té příležitosti mužstvo vybojovalo postup do I.A třídy.Rosice jsou jedním z nejstarších klubů v kraji.  Po dvou letech ovšem Rosice spadli zpět do I.B třídy. Od roku 2008 má oddíl konečně dvě družsva žáčků, hrající Krajský přebor. Je škoda, že oddíl nemá ještě dorost, ale to záleží hlavně na rodičích, kteří někdy vidí svého syna, jak se z něho stane ligový hráč, který bude oplývat množsvím peněz, ale sami nevědí, co odříkání vrcholový sport stojí. Přitom velkou tradici zde měl žákovský turnaj elévů. V roce 2006 se konal zatím poslední 11. ročník, které má dobré jméno i u takových klubů jako je AC Sparta Praha, Baník Ostrava, Junior Teplice, FK Kolín, Slovan Liberec, Baumit Jablonec. Co více si mohou mladí adepti přát. Pokud se prvnímu mužstvu bude dařit, tak si snad i ti rodiče s dětmi k nám cestu najdou.
26.09.2008 16:16:41