Období 1965 - 1975

Činnost klubu v tomto období byla provázena finančními problémy, neboť příspěvky od ČSTV nemohly pokrýt náklady na činnost. Proto se v činnosti klubu objevuje pravidelně pořádání sportovního karnevalu a dalších akcí, které zajišťují finanční výpomoc. V tomto období se dostal na vrchol své sportovní kariéry Karel Vojtěch st. který byl 5x vyhodnocen jako nejlepší hráč.

V roce 1966 oddíl poprvé hostoval v zahraničí. Po debaklu doma s družstvem BSG Chemie Halle Dresden dokázalo mužstvo zvítězit v Drážďanech 2:1. Celkově však byla výkonnost týmu kolísavá, spíše s klesající úrovní.

Rok 1971 - jubileum 65 let trvání oddílu byl ve znamení úspěchů na poli společenském ( slavnostní schůze za účasti mnoha hostů, výstavka trofejí ), ale rozčarování přišlo na poli sportovním. Mužstvo sestoupilo do okresního přeboru. V následujícím roce opět hráči odpovědně přistupují k tréninku a patřičnou motivací k zápasům a po roce je jejich úsilá korunováno úspěchem.

V sezóně 1973 / 1974 jsou rosičtí opět mezi oddíly I. B třídy.

26.09.2008 15:51:42