Období 1920 - 1938

Na prvním sněmování po válce byl zvolen předsedou Ing. Jar. Jarkovský. Za předsednictví Rudy Křepelky získal klub nové hřiště na pozemcích paní Topičové za roční nájem 800 Kčs. Výkonnost klubu stoupala a jeho popularita se rozšířila do celé oblasti východních Čech. Časté pozvánky k zápasům přicházely z Jaroměře, Hradce Králové Týniště, Náchoda, Skalice, Chrudimi.
Vzpomeňme také prvního zájezdu na Moravu a účast memoriálu Kinského. Rosický fotbal však začíná trpět pod tlakem Semtína, který našim hráčům umožňoval najít pracovní příležitosti, ale s podmínkou přestupu do závodního klubu. V mistrovském zápase rosičtí i bez bývalých opor porážejí Explosii 4:2, ale je to poslední úspěch až do roku 1927.

Semtín Odčerpává další hráče a situace dospěla tak daleko, že činnost klubu je na několik let zastavena.

Teprve rok 1927 lze označit za znovu rozšíření rosického fotbalu. Předsedou byl zvolen Václav Livora a za finanční pomoci dobrovolných hasičů se začal v Rosicích hrát opět fotbal. Původní hřiště bylo rozparcelováno na stavbu rodinných domků a tak museli sportovci vydražit obecní pozemky a začít budovat hřiště nové. Bylo za potřebu mnoha potu a úsilí, aby při 30. výročí založení klubu mohlo být otevřeno nové hřiště i s novými kabinami. Vzpomeňme jméno dalšího předsedy Grunta, za jehož působení se kabiny dokončovaly a došlo ke zvýšení celkovésportovní úrovně. Za své zásluhy byl později jmenován čestným předsedou. I přes všechny úspěchy nastává další odliv hráčů do Semtína a navíc se na Evropou začínají stahovat válečná mračna. Po vyhlášení protektorátu nastává úplná stagnace.

26.09.2008 15:23:37