V letech 1975 - 1977 si mužstvo udržovalo stále svůj standart v I. B třídě a až v roce 1978 si vybojovalo svýmu výkony postup do I.A třídy. Rosice si postup vybojovali a stali se nejúspěšnějším nováčkem-zástupcem našeho okresu. Mužstvo v této třídě se udrželo až do jara 1980, kdy se po matných výkonech opět vrátilo do I.B třídy. Podíleli se na tom odchody některých hráčů i fandů, ketří jim věřili, že se mužstvo vzchopí a vrátí se zpět. Bohužel to byla marná touha hráčů i fandů, ale takový je sport. Snad chybělo sportovní štěstí nebo sportovní srdce, které by bušilo pro oddíl. A tak se hrálo se střídavými úspěchy, až do roku 1996, kdy mužstvo k údivu všech spadlo až do okresního přeboru. Bylo to veliké zklamání jak pro hráče, tak i pro diváky. Byl to trapas, neboť klub tento rok slavil 90 let od svého založení. Byla to opravdu hořká pilulka. Snad jen slabou náplastí bylo, že v rámci oslav "Stará Garda" porazila 4:3 slavnou pražskou AMFORU, za kterou hrál František Veselý, Salava, Rosák a další. U domácích se o vítězství zasloužili bývalí hráči klubu - Karel Vojtěch st., Karel Vojěch ml., Šimůnek, Kozel, Dušek, Hanč, Filona, Sůra, Uhlíř, Pavel st., Rosůlek st. a další.
26.09.2008 16:00:20