Psal se rok 1905 a několik žáků navštěvující měšťanské a střední školy v Pardubicích odkoukalo od místních chlapců novou hru, která byla na úplném začátku. Mezi těmito nadšenci byli Josef Skala, Ruda Křepelka, Zdeněk Pilař, L. Dolenský, bratři Kmoníčkové a další. S mnoha obtížemi, ale s obrovským nadšením se uskutečnil na západní straně borového lesíka pana Topiče první zápas v historii Rosic. S výsledkem 3:3 se domácí rozešli s týmem 3. měšťanky v Pardubicích.

Na prvním sněmování po válce byl zvolen předsedou Ing. Jar. Jarkovský. Za předsednictví Rudy Křepelky získal klub nové hřiště na pozemcích paní Topičové za roční nájem 800 Kčs. Výkonnost klubu stoupala a jeho popularita se rozšířila do celé oblasti východních Čech. Časté pozvánky k zápasům přicházely z Jaroměře, Hradce Králové Týniště, Náchoda, Skalice, Chrudimi.
Květen 1945 - všichni si konečně mohli svobodně vydechnout, ale následky války byly hrozné. Někteří sportovci se již na trávník nevrátili a na hřišti bylo téměř vše zničené. Znovu bylo nutno začít prakticky od začátku. Činnost klubu se začala rozvíjet díky několika obětavcům a za všechny uveďme Fráňu Rosůlka, Jar. Netymacha, L. Košťálka, bratry Diveckých Jánských a další. V roce 1946 se již fotbal hrál, ale se střídavými úspěchy.
Rok 1950 - 51 je mezníkem, kdy se fotbalisté stali členy TJ SOKOL ROSICE a tím bylo rozhodnuto o samostatnosti oddílu kopané. Další dva roky jsou však znovu krizové. Návrh Jiskry Semtín na sloučení s divizním oddílem byl výborem Sokola zamítnut.

Činnost klubu v tomto období byla provázena finančními problémy, neboť příspěvky od ČSTV nemohly pokrýt náklady na činnost. Proto se v činnosti klubu objevuje pravidelně pořádání sportovního karnevalu a dalších akcí, které zajišťují finanční výpomoc. V tomto období se dostal na vrchol své sportovní kariéry Karel Vojtěch st. který byl 5x vyhodnocen jako nejlepší hráč.

V letech 1975 - 1977 si mužstvo udržovalo stále svůj standart v I. B třídě a až v roce 1978 si vybojovalo svýmu výkony postup do I.A třídy. Rosice si postup vybojovali a stali se nejúspěšnějším nováčkem-zástupcem našeho okresu. Mužstvo v této třídě se udrželo až do jara 1980, kdy se po matných výkonech opět vrátilo do I.B třídy. Podíleli se na tom odchody některých hráčů i fandů, ketří jim věřili, že se mužstvo vzchopí a vrátí se zpět. Bohužel to byla marná touha hráčů i fandů, ale takový je sport. Snad chybělo sportovní štěstí nebo sportovní srdce, které by bušilo pro oddíl. A tak se hrálo se střídavými úspěchy, až do roku 1996, kdy mužstvo k údivu všech spadlo až do okresního přeboru. Bylo to veliké zklamání jak pro hráče, tak i pro diváky. Byl to trapas, neboť klub tento rok slavil 90 let od svého založení. Byla to opravdu hořká pilulka. Snad jen slabou náplastí bylo, že v rámci oslav "Stará Garda" porazila 4:3 slavnou pražskou AMFORU, za kterou hrál František Veselý, Salava, Rosák a další. U domácích se o vítězství zasloužili bývalí hráči klubu - Karel Vojtěch st., Karel Vojěch ml., Šimůnek, Kozel, Dušek, Hanč, Filona, Sůra, Uhlíř, Pavel st., Rosůlek st. a další.

V roce 1997 se mužstvo pět vrátilo do I. B třídy a bylo to opravdu překvapení hlavně díky výkonnosti hráčů. Byl to nástup nové generace, která měla zájem o hru. Oporou bylli hráči Aleš Svoboda, Lukáš Hamerský, Petr Šedivý, Martin Urbánek, Petr Praus a další. Znovu se střídali úspěchy s neúspěchy, ale mužstvo se udrželo.